У Закарпатті у період проведення чемпіонату Європи з футболу може зрости захворюваність на кір.
За словами заступника голови Представництва ВООЗ в Україні Ігоря ПОКАНЕВИЧА, у наступному році через проведення чемпіонату Європи з футболу наша країна очікує на тисячі туристів з європейського регіону, а тому може спостерігатися так зване явище «реекспорту кору». «У 2005 році в Україні було зареєстровано найбільшу кількість кору у Європейському регіону і 83% випадків хвороби походили саме з України. Зважаючи на циклічність – 6 років - на 2012 рік припадає пік цього захворювання,» - підкреслив І.ПОКАНЕВИЧ.
Він зазначив, що нині у Європі складна ситуація щодо спалахів кору. «На сьогодні у країнах Європейського регіону продовжують боротьбу зі спалахом кору, який спостерігається з початку цього року. У регіоні зареєстровано понад 26 тис. випадків кору, це втричі більше, ніж за аналогічний період минулих років. Це - серйозна ситуація і підтверджує ті розрахунки, які були зроблені раніше», - сказав І.ПОКАНЕВИЧ, підкресливши, що це ставить під загрозу мету стосовно елімінації кору до 2015 року.
І.ПОКАНЕВИЧ повідомив, що найбільшу кількість випадків кору зафіксовано у Франції – понад 14 тис. за 7 місяців 2011 року.
У свою чергу заступник головного лікаря Центральної СЕС МОЗ Віктор СВІТА повідомив, що на сьогодні в Україні показники щодо захворюваності на кір не перевищують епідемічний поріг. «У 2011 році зареєстровано 134 випадки кору. 93% з них – західні області, зокрема, у Львівській області - 97 випадків, у Волинській – 11, у Рівненській - 10, в Івано-Франківській – 4 і в Закарпатській – 2 випадки. 53% - це діти до 17 років і 47% - дорослі», - сказав В.СВІТ.
{odnaknopka}








