ОЗП — один із найважливіших параметрів під час вибору ноутбука. Від неї залежать швидкість роботи системи, кількість одночасно запущених програм і можливість виконувати важкі завдання. Як визначити, скільки пам’яті потрібно саме вам? Розповідаємо про три основні конфігурації та для кого вони підходять.
Сценарії використання ноутбука
Перш ніж вибрати місткість пам’яті, визначте, для чого буде використовуватись ноутбук. Залежно від цілей та завдань, вам може вистачити 8 ГБ або буде потрібно 16/32 ГБ. Розглянемо три типові сценарії використання:
- Повсякденний. Вам потрібен лептоп для перегляду сайтів, соціальних мереж, відео, музики, роботи з документами та електронною поштою. Ви не запускаєте спеціалізовані програми для оброблення фото, відео або 3D-графіки та не є фанатом сучасних ігр.
- Універсальний. Ви хочете купити ноутбук для тих самих цілей, що в першому варіанту, але іноді вам потрібно запускати більш вимогливі до ресурсів програми або ігри. Наприклад, ви любите фотографувати та редагувати світлини у Photoshop або Lightroom. Або іноді проходите тайтли на середньовисоких налаштуваннях.
- Професійний. Ви використовуєте ноутбук для роботи з важкими програмами: наприклад, Premiere Pro, After Effects, AutoCAD, Maya. А ще працюєте з великими файлами та проєктами, які потребують багато оперативної пам’яті для опрацювання, часто запускаєте графічно інтенсивні ігри на високих налаштуваннях.
У Eldorado.ua можна купити ноутбук з конкретною конфігурацією під ваші завдання за вигідною ціною. Використовуйте систему фільтрів, щоб підібрати модель за ціною, брендом та характеристиками. В інтернет-магазині можна купити гаджет з оплатою карткою або готівкою під час отримання. Доступна функція розстрочки.
Який обсяг ОЗП підходить для вашого сценарію
Розглянемо три поширені варіанти пам’яті:
- 8 ГБ. Це необхідний мінімум, який дозволить комфортно працювати з базовими програмами, відкривати кілька вкладок у браузері, слухати музику без помітного гальмування та зависань. Але вам буде недостатньо, якщо вирішите використовувати важкі програми та ігри.
- 16 ГБ. Це стандарт для комфортної роботи незалежно від завдань. Крім офісних сценаріїв, можна грати, займатися монтажем та обробленням фотографій, створювати 3D-моделі без істотного уповільнення. Але якщо вам потрібно більше продуктивності, то варто розглянути наступний варіант.
- 32 ГБ. Така конфігурація потрібна для професійних робочих станцій, коли необхідно прискорити процес. Цей обсяг підходить для серйозних проєктів монтажу, 3D-графіки та ефектів, музичного продакшена.