Мешканці Китаю святкують Новий рік – Чунь цзе (що означає Свято весни), який цього року припадає на 10 лютого.
Назва “Свято весни” з’явилася із введенням григоріанського календаря, аби відділити його від Нового року за західним стилем. Це свято є для китайців головним, його відзначають вже понад 2000 років. Воно припадає на перший новий (молодий) місяць першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого.
Напередодні Нового року люди наклеюють на двері обов’язково щось червоне, пускають хлопавки, в домах горять вогні, люди гучно святкують і цілу ніч не лягають спати.
Ніч на Новий рік китайці називають “ніччю зустрічі після розставання”. Для них це найважливіша мить року. Вся родина збирається за святковим столом, який вирізняється різноманіттям страв. Новорічна вечеря не обходиться без страв із курячого м’яса, риби і “доуфу” – соєвого сиру, який ми називаємо “тофу”, тому що китайською мовою назви цих продуктів співзвучні зі словами “щастя” і “достаток”.
Перші п’ять днів нового року призначені для зустрічей. Рідні, друзі, однокласники, співробітники навідуються в гості одне до одного та вітають із Новим роком. Однак традиція дарувати подарунки не дуже поширена в Китаї. На Чунь цзе традиційним подарунком є “я-суй цянь” – кишенькові гроші у спеціальних червоних конвертах, які прийнято дарувати дітям. Дотримуючись давніх звичаїв, гроші дарують кожній дитині, що прийшла до будинку у перші 15 днів нового року.
На Свято весни кілька днів поспіль тривають традиційні гучні народні гуляння, танці та ярмарки. Новорічні святкування закінчуються після Свята ліхтарів, на 15-й день першого місяця нового року за місячним календарем. Так, 2013-й (4711 рік) – рік Чорної Водяної Змії. Наступний, 2014-й (4712) розпочинається 31 січня, його символ – Зелений Дерев’яний Кінь.
Джерело: http://www.ukrinform.ua
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.