Успенська церква у селі Новоселиця – унікальна пам’ятка, дерев’яної сакральної архітектури, 1669 року, у якому зберігся унікальні розписи на дереві.
Дерев’яні храми Закарпаття представлені й у регіоні Потисся, зокрема у селі Новоселиця, що на Виноградівщині. Гордістю Королевської громади є Успенський храм 17 століття, що збудований у готичному стилі, з дерева. за традиційною технологією без єдиного цвяха.
Успенська церква у селі Новоселиця
Проект будівлі складається з трьох ярусів (тобто церква тридільна), бабинець та нава однакової ширини, а вівтарна частина менша. Дерево дуба, служило головним будівельним матеріалом, для храму, для освітлення церкви, збудовані маленькі вікна, а скло у них вкладене в дубові рамки.
Дерев’яний храм у селі Новоселиця зберігає бездоганні пропорції. Його архітектура гармонійно вписалась у місцевий природній ландшафт. Автентичні архітектурні деталі, які вражають своєю формою, від віконних рамок до архаїчного дерев’яного дверного механізму.
Характерна особливість храму
- Чотиригранна вежа з декоративними візерунками та загостреним шпилем над бабинцем.
- У цьому храмі зберігся автентичний стінопис, унікальні розписи на дереві
Храм збудовано в 1669 році. Це визначна перлина монументального мистецтва Україна. Архітектор споруди – народний майстер Кочалович.
Як знайти дерев’яний храм у селі Новоселиця?
- будівля храму розташована у центрі села Новоселиця, на Виноградівщині. ЇЇ помітно на пагорбі, таким чином вже скоро 350 років її можуть бачити, як жителі села так і гості краю.