Інколи може знадобитись дізнатися інформацію про людину або уточнити власні заборгованості перед державою. Простіше за все це зробити за допомогою ІПН (індивідуальний податковий номер), який містить усі важливі дані. Саме через те варто ознайомитись заздалегідь, як дізнатися свій ІПН.
Що таке ІПН?
ІПН — це податковий номер, що присвоюється кожному громадянину України та іноземцям, які здійснюють професійну діяльність в межах держави. Ця назва є застарілою, а документ називається РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків).
Цей номер складається з 10 цифр, у яких закодовано інформацію про стать та вік власника. Обов’язковий для фізичних та юридичних осіб. І якщо перші мають право відмовитись від його отримання, то ведення бізнесу без ІПН майже неможливе.
Отримати документ можна одразу після народження за запитом. Документ існує в паперовому та електронному вигляді.
Які документи потрібні для отримання ІПН?
Щоб отримати реєстраційний номер, потрібно підтвердити особу людини. Для цього надається паспорт або рівноцінний документ з зазначенням ПІБ, громадянства, місця реєстрації та дати народження.
Якщо документ отримують для дитини, надають свідоцтво про народження, а також паспорт одного з батьків. Опікуни повинні додатково мати рішення про надання опіки.
Громадянам інших країн потрібно заздалегідь перекласти посвідчення особи на українську мову. Для отримання РНОКПП надають нотаріальний переклад та його копію. Оригінал після завершення процедури повертають власнику.
Як дізнатися власний ІПН?
Зазвичай ІПН надають у вигляді паперового документа. Саме там можна дізнатися саме номер. Але якщо його було втрачено або наразі немає під рукою, потрібно шукати інші способи.
Найпростіше використати ті документи, що є в наявності. На страхових та трудових договорах, в банківських або кредитних документах він обов’язково присутній. Власникам сучасних ID-карток ще простіше. ІПН наносять на поверхню картки одразу під час оформлення.
Також можна використати застосунок «Дія», який містить всі наявні документи, в тому числі й податковий код.
Якщо всі способи не підійшли, можна скористатися сайтом податкової або іншими сервісами, котрих чимало в інтернеті. Зазвичай ІПН шукають за прізвищем.
Яку інформацію можна дізнатися з ІПН?
Безпосередньо в номері вказані вік та стать. Документ також містить прізвище, ім’я та по батькові. Але за допомогою податкового номера також можна перевірити:
- наявність керівних посад;
- ділову репутацію;
- особисті дані;
- наявність відкритих судових справ;
- борги;
- банкрутство;
- будь-яке майно у власності.
Перевірка ІПН не займає багато часу і надає великий обсяг інформації про людину.