Синусит — серйозна хвороба, що супроводжується запальними процесами слизової оболонки носа та навколоносових пазух. Захворювання дуже поширене, близько 15% відсотків дорослих людей звертається до лікарів саме із цією проблемою. Тому питання як лікувати синусит актуальне та важливе.
Як проявляється хвороба?
Перша ознака синуситу — це нежить та постійні виділення з носа. Слиз може бути прозорим та рідким, або навпаки — густим. У цьому випадку соплі часто набувають жовтого чи зеленого кольору.
Також синусит супроводжується ускладненням дихання, втратою нюху, закладанням вух, набряками. Закладеність носа може зникати та знов з’являтися час від часу.
До другорядних симптомів треба віднести головний біль, підвищену температуру тіла, слабкість та втому.
Чим небезпечний синусит?
Інфекція, що спричиняє хворобу, дуже швидко розповсюджується. Це призводить до небезпечних наслідків1:
- часткова чи повна втрата зору;
- поява свищів;
- запалення кісток черепа;
- некроз тканин;
- менінгіт;
- запалення тканин очей та вух.
Лікарі наполягають: лікування синуситу треба починати якнайшвидше. Це єдина можливість уникнути серйозної загрози здоров’ю.
Як лікувати синусит
Консервативна терапія полягає в застосуванні наступних препаратів2:
- протизапальних;
- імунокоректорів;
- знеболюючих;
- протинабрякових.
Це допомагає швидко покращити дихання та ефективно позбутися від утвореного під час хвороби гною.
Під час підвищеної температури хворому призначають постільний режим, жарознижувальні препарати.
Для прискорення виведення слизу лікарі радять використовувати3:
- УВЧ-терапію,
- парові інгаляції,
- носові краплі та спреї широкого спектра дії.
Існує велика кількість сучасних препаратів у вигляді таблеток та сиропів тощо, які мають комплексну дію і допомагають швидко позбавитися від набряків, зупинити соплі та знищити вірус при синуситі. Перевагу треба віддавати лікам від перевірених виробників, краще — на рослинній основі. На відміну проти звичайних судинозвужувальних препаратів їх можна вживати впродовж тривалого часу без виникнення ускладнень та появи сухості в носі. Такі лікарські засоби можна вживати дітям та під час вагітності.
Насамперед придбати ліки та почати лікування, слід звернутися за порадою до лікаря-отоларинголога та докладно вивчити інструкцію препарату.
Литература:
- Karadag A. Nasal saline for acute sinusitis // Pediatrics.—2002.— Vol.109.—P. 165.
- Lund V., Gwaltney J., Baguero F., et al. Infectious rhinosinusitis in adults: classification,etiology and management // J. Ear, Nose & Throat—1997.— Vol.76, N.12, Suppl.—P. 1-22.
- Matthews B.L., Kohut R.I., Edelstein D.R., et al. Evaluation of cefixime in the treatment of bacterial maxillary sinusitis // South. Med. J.— 1993.—P. 329-333.