Твій песик стурбований? Переїзд, новий член родини чи далека подорож? Обіймашки та смаколики не надто рятують ситуацію?
Твоє серденько крається, бо не знаєш, як допомогти занепокоєному чотирилапому? Без паніки! Працює GoodZoo. А це означає, що після прочитання цієї статті заспокоїшся не лише ти, а й твій улюбленець: отриманої інформації буде достатньо для озброєння проти стресу. Почнемо?
Насамперед, седативні препарати для собак потрібні не всім. Упс… (так, ми регулярно свідомо забираємо в себе хліб заради блага хвостатих). Як і в людей, у тварин тривога теж буває різного ступеня, а тому іноді є абсолютно прийнятною.
Як розрізнити? Зверни увагу на такі симптоми:
якщо тривога є частою та проявляється
- напруженням м’язів
- широко відкритими очима, змінами розміру зіниць
- відтягнутими вухами
- тремтінням
- задишкою
- притисканням до землі, намаганням сховатися у безпечному місці або спробами втекти
- сечовипусканням, дефекацією,
навіть тоді, коли середовище собаки є безпечним, й ця тривога очевидно негативно впливає на якість життя вихованця, то це може свідчити про загальний тривожний розлад. У такому разі варто звернутися до ветеринарного лікаря, оскільки чотирилапий може потребувати серйозніших заспокійливих препаратів у боротьбі зі стресом, медикаментозних, як-от алпразолам чи діазепам, які призначаються ветеринаром і про які ми задля безпеки здоров’я і життя хвостатих у цій статті не будемо розповідати (вони мають побічні ефекти і за неправильного дозування можуть бути небезпечними для собак).
! У цій статті, як і у всіх статтях ми як ветеринари не закликаємо до самолікування. Не ризикуй життям і здоров’ям свого друга! Звертайся до спеціалістів !
Якщо ж ці симптоми з’являються ситуативно, не в повній мірі (тобто не весь вищезазначений перелік) і не є постійними, то можна спробувати безрецептурні заспокійливі препарати. Вони стануть в пригоді, наприклад, коли ви з песиком вирушаєте у недалеку мандрівку або збираєтеся відвідати ветеринара, перед грозою (гучні звуки викликають тривогу у хвостатих) чи візитом нового гостя. Такі заспокійливі засоби для собак можна без проблем прибати чи замовити в зоомагазині без рецепту.
Які заспокійливі для собак існують
Найпопулярніші седативні засоби для собак – з феромонами та натуральними інгредієнтами. Обидва типи препаратів для собак довели свою ефективність незалежно від механізму їхньої дії та представлені у зоомагазинах у різних форматах. То який же засіб слід обрати, коли асортимент настільки широкий?
Заспокійливі краплі для собак
Один із фаворитів господарів чотирилапих, адже має ряд суттєвих переваг. По-перше, краплі можуть мати водночас і негайний, і довгостроковий ефект. Усе залежить від дозування. Також існує кілька способів застосування крапель: деякі заспокійливі краплі для собак потрібно наносити на шкіру, інші потрапляють в організм песика з допомогою їжі чи води (куди їх потрібно додати) чи безпосередньо через ротову порожнину. Одним словом, обирай той варіант, який буде найзручнішим для тебе!
Заспокійливі таблетки для собак
Ти прихильник препаратів з науководоведеною ефективністю і високим контролем якості? Тоді зверни увагу на заспокійливі таблетки для собак. Це засіб довгострокової дії, що є чудовим варіантом для собак, які страждають від тривожності. Більшість седативних таблеток мають помітний ефект вже за кілька днів після прийому, проте доведеться зачекати в середньому 3-6 тижнів, аби помітити усі переваги цього засобу.
Заспокійливі нашийники для собак
Боїшся, що не впораєшся з краплями чи таблетками? Цей варіант точно тобі під силу. Можна знайти такі, які кріпляться до вже існуючого нашийника собаки, не потребуючи одягання на шию (зручно, якщо твій вихованець носить ветеринарний комір приміром), а можна – повноцінні нашийники. Звісно, розмір коригується. Зазвичай вони з феромонами, які діють завдяки теплу тіла тварини, та безпечні і для цуценят, і для вагітних та лактуючих собак, і для песиків похилого віку (уточни перед використанням). Ефект триває близько 6 тижнів, починаючи свою дію вже за годину. Проте заспокійливий нашийник песик мусить носити постійно. Переважно такі нашийники можна поєднувати з іншими ветеринарними препаратами.
Заспокійливі спреї та дифузори для собак
Принцип дії обох засобів однаковий, однак вони мають певні відмінності.
Заспокійливі дифузори – відмінний варіант для дому, бо потребують підключення до електромережі на певний час. Але в такому разі безпосередній контакт з песиком не потрібен – це їхня перевага. Одного флакона при безперервному використанні вистачає зазвичай до 4 тижнів.
Заспокійливий спрей для собак – зручний портативний засіб, який часто виручає в поїздках, але його також можна використовувати і в приміщеннях. Його ефект короткостроковий на відміну від дифузора, до 5 годин переважно. Зверни увагу, що спрей потрібно розпоршувати на предмети, з якими контактує вихованець, а не безпосередньо на нього (інакше очікуй подразнення очей, сухість шкіри тощо).
Кожен песик унікальний, тому не здавайся, якщо не вдалося підібрати заспокійливе з першої спроби. Крім того, для різних обставин можуть знадобитися різні седативні засоби. Але хто казав, що буде легко ;)?