Юристи, які володіють іноземними мовами, можуть набагато успішніше розвивати свою кар’єру та підвищувати рівень заробітку. А ще знання юридичної англійської – це можливість трудової міграції за кордон, що також відкриває нові фінансові перспективи. Але перш ніж отримати такі бонуси, фахівцю необхідно вивчити англійську та заглибитися у свою професійну юридичну лексику. Як це зробити, перебуваючи в рідній країні, розповідаємо далі.
Як досконало оволодіти юридичною англійською мовою
Найефективніше рішення – це спеціалізовані курси, де викладається юридична мова. На таких заняттях студенти розвивають:
- лексичний запас, необхідний для спілкування в діловому середовищі – усі юридичні терміни та поняття;
- навички ділового спілкування – це не просто правила етикету, а правильне ділове мовлення, яке відрізняється від розмовного, зокрема граматичними конструкціями;
- практичні вміння – студенти не просто вчать мову, а імітують ситуації з професійної діяльності та тим самим вчаться застосовувати знання в реальних ситуаціях;
- розуміння мови на слух – курси з юридичної англійської часто проводять викладачі, які є носіями мови й допомагають студентам звикнути до живої іноземної мови.
Варто зазначити, що в ролі викладача на спеціалізованих курсах зазвичай виступають педагоги, які самі мають юридичну освіту. Це дає змогу зробити курси ще більш ефективними та результативними, оскільки виключається ймовірність двозначності сенсу деяких слів або неправильного перекладу через помилкове розуміння значення того чи іншого терміна.
Як юристу розвинути навички розмовної англійської мови
Курси з англійської мови – це база, яку має отримати кожен юрист, що планує працювати з іноземцями або в іншій державі. Однак вивчити та вільно оволодіти мовою лише на курсах практично неможливо – ця навичка потребує постійної практики, яку можна здобути в кілька способів:
- English Club – це онлайн-платформи, де можна спілкуватися з носіями мови на найрізноманітніші теми, зокрема й професійні, а тому багато шкіл надають своїм студентам безплатний доступ до таких ресурсів;
- професійна література – якщо хочете поглибити свої лінгвістичні знання та краще познайомитися з розвитком юридичної спільноти за кордоном, читайте спеціальні періодичні видання, а також наукові книги, сайти, блоги;
- спільноти юристів – долучайтеся до таких груп у соціальних мережах, щоб читати, заводити знайомства та практикувати своє англійське письмове та усне мовлення.
В ідеалі вам слід об’єднати навчання на курсах з англійської та інші способи заглиблення в юридичну мову. Такий підхід дасть максимальний результат.