Фестиваль вина “Біле вино” у м.Берегові
Як повідомляє “Турінформ Закарпаття” 4 – 6 березня 2011 року відбудеться вже 11-й традиційний Міжнародний фестиваль вин в Берегові.
Паломницький тур Православне Закарпаття
Програма туру на 2 дні з серії «Православне Закарпаття», 12–13 березня 2011: “Хустська єпархія”.
Туристичний маршрут: Іза-Карпутлаш – Копашново – Драгово – Чумальово – Угля – Мала Уголька – два храма у місті Хуст.
Кращий учасник туристичного ринку Закарпаття-2011
Туристичний – інформаційний центр Закарпаття інформує про реалізацію конкурсу «Кращий учасник туристичного ринку Закарпаття-2011»
Таємничі підземелля Закарпаття
Таємничий світ підземель: що може бути таємничіше та загадковіше, ніж давні підземелля?.. Природні та рукотворні – вони завжди вабили шукачів пригод.
В Закарпатті розробляється програма «7 чудес міст та районів Закарпаття» та програми з реалізації стратегії розвитку туризму
Про перспективи розвитку туризму Закарпаття та Воловецького району було обговорено на базі мілітарі-садиби «Грін Гофф» що у селі Гукливий Воловецького району.
Про це 6 лютого 2011 року було обговорено на нараді у відомій на всю Центрально – Східну Європу мілітарі-садибі «Грін-Гоф», у якій з візитом перебував Микола Томенко.
Заступник голови Верховної ради України відмітив під час свого перебування у мілітарі-садибі «ГрінГоф» що внесе приємні спогади про своє перебування на свою особисту сторінку у популярній мережі фейсбук про готель, і що подібні креативні ініціативи треба підтримувати не тільки в Закарпатті, але й у кожній області України. Для цього треба позбавитися стандартів і «совкового» несмаку. Особливо порадували високого гостя збереження історичної спадщини періоду І та ІІ світових війн, а також якісний підхід до сервісу в закарпатській Верховині.
Наприкінці Миколі Андрійовичу, від кафедри туризму УжНУ було вручено нову туристичну родзинку Закарпаття – вже ставший знаменитим солодкий сувенір – торт «Ужгород».
У свою чергу заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Сербайло, зазначив що депутати обради підтримали ініціативу туризмознавців кафедри туризму УжНУ щодо визначення «7 чудес міст та районів Закарпаття» яка направлена на розвиток краю та залучення відпочиваючих до Закарпаття.
За словами Федора Шандора, сьогодні коли прийнята обласна програма розвитку туризму на 2011 – 2015 рік існує нагальна потреба активно приступити до реалізації заходів. Так 28 січня на нараду з питань розвитку туризму в Закарпатті голова Закарпатської ОДА пан О.О. Ледида запросив науковців ВНЗ Закарпаття дати свої пропозиції щодо бачення подальшого розвитку туризму, і вже 7 лютого, разом з «Туристичний інформаційним центром Закарпаття» ми їх подаємо, повідомив зав. кафедри туризму УжНУ Федір Шандор.
«Турінформ Закарпаття» при копіюванні матеріалу актвине посилання на “Турінформ Закарпаття” обовязкове
{odnaknopka}
Перспективи туризму на Воловеччині
5 лютого 2011 року на базі туристичного інформаційного центру «Воловеччина», що знаходиться у с. Гукливий, Воловецького району (мілітарі-садиба «Грін Гофф») фахівці та експерти індустрії туризму Закарпаття, кафедри туризму УжНУ обговорили перспективи розвитку сільського туризму Воловецького району.
2011 рік оголошений роком сільського туризму в Україні, саме 15 років тому у Закарпатті утворено перші сільські садиби. На сьогодні у кожному районі Закарпаття є десятки садиб, які працюють у форматі сільського туризму.
У 2011 році для Воловецького району фахівцями кафедри туризму УжНУ будуть розроблені спеціальні програми, що сприятимуть розвитку туризму. Фахівці відзначили приоритетними наступні зони:
- Воловець та с. Гукливий
- Жденієво
- Уклин
Протягом квітня – жовтня дорогою на Верецький перевал щодня приїздять 2-3 автобуси туристів з Угорщини, які прагнуть побачити пам’ятне місце перетину Верецького перевалу племена пращурів. За оцінками фахівців, мова йде про 12 – 15 тисяч туристів, що подорожують організованими групами.
Окрім зазначеного місця, вони подорожують до сіл Підполоззя та Грабівниця, відвідуючи споруди «Лінії Арпада», та подорожують на перевал Уклин.
Тим самим не здійснюючи подорож до інших місць Воловецького району.
Іншим транзитними туристами, що є чеські туристи, що подорожують дорогою з Волівця на Колочаву. Протягом року цим напрямком мандрують близько тридцяти тисяч туристів з Чеської республіки.
Воловець та село Гукливий є доволі популярним туриським напрямком, адже у селищі Воловець знаходиться залізничний та автобусні вокзали, і центр перетину шляхів. По дорозі на Міжгірський район розташоване село Гукливий, єдине село Воловецького району, де за ініціативи власника сільської садиби Євгена Сухецького, разом з громадою села та районною владою проведено фестиваль яфини. Гордістю села є Церква Св. Духа, яка знаходиться у верхньому кінці села. Даний храм що зберегіся є найдавнішою дерев’яною церквою Воловецького району, що збудований у ХVIII столітті з ялиці на фундаменті з річкового каміння, і належить вона до верховинських шедеврів. Встановлення інформаційного стенду про архітектурну пам’ятку дозволить привернути увагу туристів до населеного пункту.
На думку фахівців з туризму, Воловецький район потребує спеціальних заходів, які змінять його статус з транзитного у приймаючий, що сприятиме збільшенню заповнюваності номерів у приватних готелях та садибах.
«Турінформ Закарпаття» при копіюванні матеріалу актвине посилання на “Турінформ Закарпаття” обовязкове