Програма “Свято молодого вина в Ужгороді” 2012
Свято молодого вина «Народжене в Закарпатті» пройде 15-18 листопада 2012 року, м.Ужгород, у самому серці міста Ужгорода: вул.Корзо (Фанфан) -вул.Волошина (Шардоне).
15 листопада, четверг
поч.20.00 – вул.Корзо, офіційне відкриття першої Ужгородської бочки вина
- бої мушкетерів
- середньовічні рицарі
- фаєр-шоу
- обрання королеви вина 2012
16 листопада, пятниця
поч.15.00 – вул.Корзо (Фанфан) -вул.Волошина (Шардоне), дегустаційний день
- дегустація закарпатських фруктових паленок (Шардоне)
- дегустація молодого вина 2012 року (Шардоне)
- божоле-глінтвейн (Шардоне)
- день маленьких і дорослих любителів солодощів (ресторан Фанфан)
- смажені каштани, французький суп з цибулі, глінтвейн (ресторан Фанфан)
- французьке божоле-2012 та глінтвейн (ресторан Фанфан)
17 листопада, субота
поч.14.00 – вул.Корзо (Фанфан) -вул.Волошина (Шардоне), свято молодого вина
день відкритих дверей в Ужгороді – закарпатське та французьке божоле-2012
- дегустація закарпатськи фруктових паленок та божоле-глінтвейну (Шардоне)
- дегустація молодого вина 2012 року (Шардоне)
- смажені каштани, французький суп з цибулі, глінтвейн (Фанфан)
- французьке божоле-2012 та глінтвейн (Фанфан)
18 листопада, неділя
поч.14.00 – вул.Корзо (Фанфан) -вул.Волошина (Шардоне), свято молодого вина
- розіграж романтичної подорожі до Парижу (вул.Корзо)
- дегустація молодого вина 2012 року та закарпатської паленки (Шардоне)
- божоле-глінтвейн (Шардоне)
- смажені каштани, французький суп з цибулі, глінтвейн (Фанфан)
- дегустація французького божоле-2012 та глінтвейну (Фанфан)
Організатори:
– дегустаційний зал вина «Шардоне» (Олександр Ковач)
– ресторан європейської кухні «Фанфан» (Роберт Левицький)
– туристична агенція «Фарватер» (Тетяна Медвєдєва)
– кафедра туризму УжНУ (Федір Шандор)
Турінформ Закарпаття
Експерт: Україна не готова до біометричних паспортів
Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект про «Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» авторства регіонала Василя Грицака.
Цей документ передбачає створення такого собі Головного реєстру, де збиратимуть ледь не всі біографічні дані про українців і на основі якого виготовлятимуть цілий набір документів з електронними чипами. Чільне місце серед них займають так звані біометричні паспорти. Правозахисники вже встигли охрестити закон таким, що зазіхає на свободу громадян, священики називають нові паспорти тавром антихриста, а прості українці вкотре зітхають: держава знову хоче на нас заробити.
Якими будуть нові паспорти?
Розпочнемо з початку і спробуємо розібратися, що ж це за база даних і які саме дані туди вноситимуть? Отож, згідно із законопроектом, до цього реєстру, крім вашого імені, місця проживання та дати, вноситимуть і дані про ваших батьків чи усиновлювачів, відцифрований зразок вашого підпису та обличчя, а також інші біометричні дані, серед яких і відбитки ваших пальців. Кожному буде присвоєно унікальний номер запису в реєстрі. Крім цього, вам постійно потрібно буде дбати про оновлення інформації у реєстрі. Якщо ви змінили сімейний стан, або ж місце проживання, доведеться про це повідомляти уповноважену структуру.
Уже на основі цього реєстру нам збираються видавати паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, водійське посвідчення та інші документи, що посвідчують особу та її спеціальний статус. І усі ці документи міститимуть безконтактний електронний носій інформації, в якому, власне, й міститиметься повний набір даних про особу.
Так, наприклад, внутрішній паспорт громадянина України, в разі підписання законопроекту Президентом, видаватимуть з народження. Він матиме форму картки, міститиме безконтактний електронний носій, відцифрований образ особи та відцифрований підпис. Зауважте, термін дії такого документа лише 10 років, потім потрібно буде його поновлювати.
А от закордонний паспорт виготовлятимуть у формі книжечки на 32 сторінки. Звісно, він буде укомплектований чипом та тими ж відцифрованими фото і підписом особи. В паспорті, за старою звичкою, будуть вклеювати візи. Особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, його даватимуть на чотири роки, іншим — на ті ж 10 років.
За словами автора законопроекту пана Грицака, нові закордонні паспорти, в разі підписання закону, почнуть видавати уже з січня 2013 року. А чинні нині закордонні паспорти будуть дійсні до закінчення їх терміну дії.
На одній з прес-конференцій Грицак також запевнив, що тим, хто уже має паспорт старого зразка, новий внутрішній паспорт можна буде отримати за бажанням, або ж у тому випадку, якщо громадянину виповниться 25, 45 років, коли за законом потрібно міняти фотокартку.
Правозахисники і церква — проти!
Десяток правозахисників з різних організацій вже двічі передавали до Адміністрації Президента вимогу ветувати цей законопроект. Їх турбує велика кількість персональних даних, які збиратимуть для реєстру, зокрема, насторожує те, що у всіх братимуть відбитки пальців. Та найбільше правозахисників непокоїть, наскільки захищеними будуть дані, зібрані в одному місці. Адже ні для кого не секрет, що інформаційними базами завжди підпільно торгували на ринку «Петрівка» у Києві. А нещодавно усю секретну інформацію про горезвісного «караванського стрільця» злила міліція.
— У цій ситуації виникає питання: чи можна державі довіряти таку інформацію? Я думаю, це поки що неможливо, — прокоментував правозахисник Дмитро Гройсман. — Найбільш слабке місце закону в його ж назві: «Єдиний реєстр усіх документів». Це значить, що база даних з біографіями кожного українця буде в одних руках, тому підпільна торгівля документами може набрати колосальних обертів.
Волинський правознавець, голова громадської організації «Фонд місцевого розвитку» Петро Верзун каже, що у нього немає побоювань щодо безпеки інформації. За його словами, створювати кілька баз даних в різних відомствах просто економічно невигідно, адже доведеться витрачати чимало бюджетних коштів на заробітну плату людям, які їх вестимуть.
Зі свого боку, правозахисники розуміють, що впровадження паспорта з біометричними даними — це вимога ОБСЄ, як один з кроків на шляху країни до безвізового режиму з Євросоюзом. Але в цьому випадку йдеться лише про один документ — паспорт для виїзду за кордон, а не близько 15 документів, що посвідчують особу, виготовлення яких ляже на плечі українців.
Петро Верзун також погоджується з цим. Каже, що цей законопроект показує, що в Україні є проблема з надмірною кількістю документів.
— Важливо уніфікувати документи, а потім було б логічно дати людині право за допомогою одного документа вчиняти усі дії, визначені законом, — чи це буде паспорт, чи водійські права, — каже він.
Протестують проти біометричних паспортів і українські священнослужителі. Так, протоієрей Волинської єпархії Української православної церкви Київського Патріархату Віталій Собко висловив думку волинських церковників:
— На нашу думку, на цей закон Президентові потрібно накласти вето як на такий, що порушує право людей на приватність. Крім того, він породжує сумніви щодо невтручання в їх особисте життя. Найбільше непокоїть те, що в законі не прописано порядок відмови громадян від внесення персональної інформації у безконтактний електронний носій. А це вже насилля.
Віталій Собко пригадав і слова з останньої книги Біблії — Одкровення святого Йоана Богослова:
«І він (антихрист, названий також звіром) зробить те, що всім, малим і великим, багатим і вбогим, вільним і рабам буде начертання на праву руку їх або на чоло їх, і що нікому не можна буде ні купувати, ні продавати, крім того, хто має це начертання, або ім’я звіра, або число імені його» (Одкр. 13:16–17)», — цитує Святе Письмо Собко.
— Тож можемо вважати, — продовжує протоієрей, — що біометричні паспорти — черговий етап на шляху справдження цих слів.
Скільки коштуватимуть українцям модернізовані документи
Перше виготовлення внутрішніх паспортів з електронними чипами буде безкоштовним для населення. Про це в коментарі «Українській правді» заявив автор законопроекту Василь Грицак. А от уже за наступні екземпляри потрібно буде платити кожні 10 років. Скільки точно буде коштувати внутрішній паспорт, поки невідомо. Грицак називав дві суми — 65 та 120 гривень. Тож уявіть, скільки грошей потягне виготовлення перших біометричних паспортів, які друкуватимуть коштом держави. Закордонні паспорти, за попередніми даними, вартуватимуть 350 гривень. І усі ці мільйони підуть до однієї структури. Як пише «Українська правда», в цьому контексті уже називали консорціум ЄДАПС, який наразі є єдиним в Україні підприємством, що володіє необхідними технологіями для виготовлення таких паспортів. Отож, депутати діють за старою звичкою, аби на новій реформі хтось міг добряче заробити.
Зверніть увагу й на те, що в Україні відсутня інфраструктура використання біометричних документів — пристроїв для зчитування відповідної інформації просто немає. Себто біометричні документи не будуть ефективними, адже інформацією, закладеною в чипі, не зможуть скористатись у жодному відомстві. А уявіть, скільки ще мільярдів гривень знадобиться, якщо почати оснащувати усі державні установи, де потрібно пред’являти паспорт, такою зчитувальною технікою!
— Реформи ніколи не бувають відповідними в часі. Вони або запізнілі, або передчасні. Цей закон поки передчасний, — вважає Петро Верзун. — Тому що поки ми технічно не готові до цього. Крім того, може бути цілий ряд корупційних схем, пов’язаних з тим, де саме закупити зчитувальне обладнання. Відтак, варто прорахувати, чи економічно доцільні ці нововведення?
В такому разі виникає питання: навіщо видавати паспорти, якщо скористатися ними сповна найближчим часом не буде змоги? Можливо, аби в черговий раз витягнути з державної казни та кишень українців якнайбільше грошей на збагачення невеликої групи осіб?
Підготувала Ольга УРИНА, Джерело Відомості-UA.com
Перше в історії Закарпаття змагання вогнепокорювачів
Після флеш-мобу «Геловін в Ужгороді» на площі Театральна в якому взяли участь студенти, перевдягання міні-статуї Свободку у тематичне геловінське вбрання та першої ужгородської нічної екскурсії від студента-туризмознавця Віктора Опаленика, учасниками якої були екскурсоводи, студенти та туроператори Закарпаття, учасники та глядачі підійшли до стін Ужгородського замку.
О 21.30 хвилин в рові середньовічної фортеці пройшли перші в історії Закарпаття змагання між фаєр-групами нашого краю. Донедавна в регіоні було 7 розрізнених груп які займалися на любительському рівні показовими вогневими виступами. Насьогодні кращі вогнепокорювачі обєдналися в три фаєр-колективи і показали кращі родзинки роботи з вогнем Вогняні змагання за підтрики “PartyZone” та кафедри туризму УжНУ показали найкращих в Закарпатті – це фаєр-шоу “Dragofly” та фаєр-шоу “FairLife”.
Найкращі вогнепокорювачі представили на розгляд журі та глядачам театралізовані виступи з вогнем та світловими інструментами – в рові Ужгородського замку можна було побачити вогняні кулі, скакалки, куби, штанги, бій на вогняних мечах, і звичайно очікуваний воняний подих. Перший парад-змагання фаєр-шоу вдався на всі 100% .
Федір Шандор, для “Турінформ Закарпаття”
Найвисокогірніша печера України у Закарпатті
Найвисокогірніша печера України у Закарпатті – печера «Петрос», найважкодоступніша, оскільки знаходиться на висоті понад 1900 метрів над рівнем моря.
Ізраїль та Закарпаття розвиватимуть туризм
Закарпаття відвідав Реувен Дін Ель Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні.
Дипломат відмітив, що сьогодні існує декілька галузей, у яких Ізраїль зацікавлений співпрацювати із Закарпаттям. Зокрема, мова йшла про розвиток туристичних відносин.
– Сьогодні в Ізраїлі небагато відомо про туризм Закарпаття. Зокрема, у вас чудовий клімат, можливості зимового та літнього відпочинку. Дуже цікавить і мінеральна лікувальна вода, котрою славиться Закарпаття. Зважаючи, що між Україною та Ізраїлем – безвізовий режим, ми повинні якомога більше поширювати інформацію про наші країни, аби збільшити туристичний потік ізраїльтян у Закарпаття і, відповідно – закарпатців у Ізраїль, – зауважив Реувен Дін Ель.
Також обговорили під час зустрічі і можливості співробітництва у медичній галузі. Зокрема, Посол запропонував організувати в Закарпатті умови для реабілітації хворих, котрі пройшли лікування у Ізраїлі.
Насамкінець сторони домовилися про ще одну зустріч, під час котрої вже будуть підписані офіційні домовленості про спільну роботу у медичній та туристичній галузях.
Довідка: Реувен Дін Ель з серпня 2011 працює Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні.
Джерело: Прес-центр Закарпатської ОДА
Ужгородський маяк «Свободка» одягли до Halloween (ФОТО)
Ужгородський маяк «Свободка» одягли до Halloween, новий костюм Свободки: чорний оксамит, вороняче пір’я та чорне мереживо.