У світі, де виклики часто перевершують можливості, з’являються історії, які надихають і вселяють надію. Однією з таких історій є діяльність громадської організації «Томоко», створеної у січні 2024 року жінками та дівчатами, які стали внутрішньо переміщеними особами після трагічних подій 24 лютого 2022 року. Їх об’єднали спільні цінності, цілі та бажання допомагати іншим. Зараз вони активно працюють, щоб забезпечити розвиток дітей, підлітків і дорослих, надаючи їм можливість отримувати знання і навички, які, через обставини, здавалися недосяжними.
ГО «Томоко» швидко стала впізнаваною завдяки своєму центру розвитку «Кіфлик», де діти з незахищених верств населення можуть навчатися математики, танців, малювання, вокалу, а також брати участь у творчих майстер-класах. Крім того, організація активно співпрацює з іншими громадськими та міжнародними організаціями, створюючи міцні партнерства задля спільної мети — підтримки та розвитку тих, хто цього найбільше потребує.
Як і коли виникла ідея створення громадської організації «ГО «Томоко»?
ГО «Томоко» була створена у січні 2024 року жінками та дівчатами, які стали внутрішньо переміщеними особами після подій 24 лютого 2022 року. Ми познайомилися на тренінгах з особистого розвитку і зрозуміли, що нас об’єднують спільні цінності та цілі, а також однакові виклики. Ми вирішили створити організацію, щоб допомагати дітям, підліткам і дорослим розвиватися, надаючи їм можливості, яких вони не мають через фінансові труднощі.
Які основні напрямки діяльності вашої організації?
Основним напрямком нашої діяльності є центр розвитку «Кіфлик», створений у січні 2024 року. У цьому центрі проводяться розвиваючі заняття та творчі майстер-класи для дітей з незахищених верств населення. Ми пропонуємо заняття з математики, танців, малювання, вокалу, уроки гри на фортепіано, творчі майстер-класи, а також групові та індивідуальні сесії з психологом.
З ким співпрацює ваша організація?
Ми маємо успішний досвід співпраці з різними організаціями, такими як ГО «Неємія», ГО «Карпатський фонд», ГО «Довіра», All hands and hearts, соціальний центр Марії Вард, Міжнародний центр розвитку Barvinok, Вона Хаб, Простір Вільна, Ужгородський ліцей ім. В.С.Гренджі-Донського, управління культури Ужгородської міської ради, Український дім у м. Загреб (Хорватія) та Всеукраїнський освітній проєкт «Вільномов». Ми відкриті до нових партнерств, бо вважаємо, що у співпраці можна досягти більш ефективних результатів.
Де реалізуються основні проєкти ГО «Томоко»?
Наразі наші головні проєкти реалізуються в м. Ужгород та с. Невицьке. За статутом наша діяльність може здійснюватися як на території України, так і за її межами.
Які виклики стоять перед вашою організацією сьогодні?
Основний виклик для для ГО «Томоко»нас сьогодні – це пошук фінансування для реалізації проєктів. Ми активно шукаємо нові партнерства та підтримку з боку інших організацій та бізнесу, щоб забезпечити стале фінансування для наших ініціатив.
Які плани на майбутнє у вашої організації?
У найближчому майбутньому ми плануємо створити навчально-розвиваючий центр для підлітків та професійні курси для дорослих. Для цього нам потрібні приміщення для занять та фахівці-професіонали, які будуть проводити ці курси.
Який досвід навчання у проекті «Зміна дизайну мислення лідерів громадського сектору» був найбільш корисним для вашої організації?
Для організації “Томоко” було багато нової та корисної інформації під час навчання. Ми дізналися про початок роботи, пошук грантів, фандрейзингові платформи, залучення інвестицій, написання проєктів, роботу з командою, організацію бухгалтерського обліку та комунікацію зі ЗМІ. Особливо важливою була участь у спільному проєкті зі створення Асоціації громадських організацій для підтримки внутрішньо переміщених осіб у Закарпатській області, проведення круглих столів та форумів, а також можливість знайомства та спілкування з іншими організаціями.
Контакти ГО Томоко:
- Тел. 0932538632, 0505593506 Голова Організації Нетребенко Олена Юріївна
- Тел. 0937424277 Комунікативна менеджерка, член Правління Мільто Ольга
- Ел.пошта tomoko.worldteam@gmail.com
- Фейсбук ГО Томоко.
Довідка:
- Навчальний проєкт «Зміна дизайну мислення лідерів громадського сектору»
- Здійснювався за підтримки: Асоціації міст побратимів “Uzhhorod-Corvallis”, ДВНЗ “Ужгородський національний університет”, ГО “Університетський центр підтримки бізнесу “Про БОНО”.