Бажання грати на гітарі може з’явитися у людини в будь-якому віці. Втілити його в реальність ніколи не пізно. Щоб навчання не минуло дарма, варто придбати гідний інструмент. Адже коли гітара добре тримається в руках, має зручний гриф і якісне звучання, то вона надихає на нові заняття. У такий спосіб із великою вірогідністю ви набудете певної майстерності з гри на гітарі, а за допомогою різних соціальних мереж знайдете свою аудиторію слухачів.
Робіть вибір інструмента з відповідальністю
У кожного викладача різний підхід до навчання. Але навряд чи серед них ви знайдете таких, які вам порадять обмежитися лише вивченням акордів. Звичайно, подібна практика є, але лише тоді, коли один аматор навчає іншого. Щоб добре володіти інструментом, важливо принаймні знати ноти та їхню тривалість. Для якісного навчання класичну гітару купити можна на сайті компанії «8 НОТА™».
Серед переваг варто зазначити такі:
- Струни, виготовлені з полімерних матеріалів. Через їхню м’якість не з’являються мозолі на пальцях лівої руки, що сприяє більш якісному опануванню технічних прийомів.
- Щільне, чисте, глибоке й виразне звучання.
- Універсальність, адже використовується не лише в академічній музиці.
Особливістю стандартної класичної гітари є те, що підсилювання звучання на ній відбувається під впливом дерев’яного корпуса, зокрема верхньої деки. Такі інструменти використовуються в академічній музиці. Цей напрям передбачає концерти в невеликих залах, і там (завдяки якісній акустиці) мікрофон для підсилювання звучання не долучається.
Багаті можливості
Головною цінністю занять на класичній гітарі є те, що на ній можна виконувати інструментальні твори без супроводу інших інструментів. Їй притаманні три регістри звучання:
- низький – бас;
- середній – сопрано;
- високий – тенор.
На класичній гітарі виконуються транскрипції творів видатних композиторів. Серед них — І. С. Бах, В. А. Моцарт, Е. Гріг, Л. В. Бетховен, Е. Віла-Лобос, П. Маккартні, М. Леонтович, Е. Л. Вебер та чимало інших. Для виконання на класичній гітарі перекладено багато народних творів (наприклад, українська пісня «Калина»).
Є також композитори-гітаристи, які впродовж життя писали твори насамперед для класичної гітари. Це Маттео Каркассі, Фердінандо Каруллі, Фернандо Сор, Мауро Джуліані та, звичайно, Франсіско Таррега. Творчість останнього має вплив не лише на гітарну, але й на сучасну музику.
Виконуючи їхні п’єси, гітарист вдосконалює й розвиває музикальність. Якщо, наприклад, раз на тиждень чи 10 днів на класичній гітарі грати декілька композицій від початку й до кінця, з дотриманням вимог нотного тексту, це стане ефективним вишколом.
Деякі моделі сучасних класичних гітар забезпечуються функцією підсилювання звучання. Через це вони використовуються в різних популярних стилях як інструмент для соло або акомпанементу. Загалом класична гітара вважається не дуже гучною, але в разі застосування підсилення звука через мікрофон або підсилювач вона звучатиме на рівні з іншими інструментами, виконуватиме всі концертні функції.
Джерело : сайт 8nota.com.ua