Попит на туристичні послуги в Україні тільки зростає, а отже й з’являється потреба у талановитих працівниках зі свіжими ідеями. Ця сфера приваблює кандидатів не тільки можливістю подорожувати, комунікувати з людьми, вивчати іноземні мови та культури різних країн, але й конкурентними рівнями доходів. Нові вакансії у туристичній галузі можна знайти на сайті Jooble, достатньо ввести назву посади, наприклад, «водій». Разом з експертами порталу ми розповімо про перспективні професії зі сфери подорожей та кому вони підійдуть для працевлаштування.
Професійне зростання у сегменті туризму – які фахівці мають найбільші перспективи?
Тревел-сфера вимагає постійної взаємодії з людьми, тому для спеціалістів надзвичайно важливим є вміння ефективно комунікувати, слухати та чути співрозмовника, вести перемовини та переконувати. Аналітика останніх вакансій на порталі Jooble демонструє, що знайти роботу можуть всі кандидати, які відповідають наступним вимогам:
- Знання англійської мови не нижче рівня Intermediate.
- Вміння працювати з великими обсягами інформації, структурувати її.
- Знання офісних програм на просунутому рівні.
- Досвід в організації маршрутів або подорожей.
- Вміння модифікувати туристичні програми відповідно до усіх побажань клієнтів, розраховувати бюджети.
- Високий рівень самоорганізації та проактивна позиція.
- Відповідальність, емоційна стабільність, увага до деталей та орієнтованість на результат.
Для працевлаштування необхідно скласти резюме та пройти співбесіду з рекрутером або керівником турагенції. Більшість роботодавців шукають фахівців з досвідом роботи щонайменше 1 рік. Проте, розпочати кар’єру у цій сфері можна і без нього на посадах помічника тревел-менеджера, супроводжувального туристичних груп.
Які спеціалісти працюють у галузі тревел-послуг?
Сьогодні працювати у сфері подорожей можуть фахівці, які закінчили ВНЗ за напрямом «Туризм» або професійні курси. На українському ринку праці останнім часом мають попит наступні спеціальності.
Менеджер з туризму
Travel-менеджер – це фахівець, який допомагає своїм клієнтам в ефективній організації поїздок. Його основними обов’язками є:
- пошук турів відповідно до побажань та бюджету мандрівників;
- придбання транспортних квитків, організація трансферів на місці прибуття;
- оренда житла, автомобілів;
- бронювання екскурсій та додаткових активностей;
- заповнення необхідної документації (анкет, візових пакетів, страховок тощо).
Зазвичай travel-менеджерів запрошують на роботу в турагенції. Проте, зараз вони також можуть розглянути вакансії в офісах платіжних систем Visa та Mastercard. Нещодавно компанії започаткували програму консьєрж сервісу для клієнтів з преміум-картками. Одна з послуг там – організації подорожей, якими займаються професійні менеджери з туризму.
Заробітна плата менеджерів з туризму складається зі ставки та відсотку від суми, заробленої турагенцією. Середній рівень доходу спеціалістів – 23000-50000 грн.
Екскурсовод
Екскурсовод – це людина, яка знайомить мандрівників з містом, його пам’ятками архітектури та мистецтва. Щоб знайти зайнятість, фахівцеві необхідно мати глибокі знання в областях історії, географії та культури, а також відмінні ораторські здібності та вміння зацікавлювати.
Головними задачами екскурсоводів є:
- складання програми туру;
- організація місця зустрічі з туристами;
- вибір маршрутів для комфортного переміщення групи;
- проведення інструктажу з правил поведінки та техніки безпеки на культурних об’єктах;
- розповідь про визначні місця та пам’ятки, надання відповідей на запитання відвідувачів;
- за необхідності – надання першої медичної допомоги туристам.
Сьогодні фахівців запрошують на роботу в екскурсійні бюро, виставкові центри, туристичні агенції та музеї. Спеціалісти також можуть працювати «на себе», збираючи тургрупи за допомогою соцмереж. Заробітні плати екскурсоводів при частковій зайнятості складають від 16000 грн.
Керівник туристичної групи
Керівник туристичної групи (гід) – це спеціаліст, який супроводжує туристів під час автобусних турів по Україні або за кордоном. Фахівець слідкує за всіма етапами подорожі: від проведення організаційних зборів учасників поїздки до вирішення непередбачуваних ситуацій протягом всього маршруту.
Його обов’язками є:
- зустріч та посадка туристів у автобус;
- надання інформації про правила перетину кордону, особливості законодавства, звичаїв населення тощо;
- організація проходження паспортного, митного контролю;
- контроль виконання затверджених програм підрядниками;
- слідкування за безпекою групи.
Заробітна плата залежить розраховується залежно від кількості здійснених поїздок, зазвичай вона складає від 25000 грн. Туристичні агенції компенсують гідам проживання та харчування під час подорожей.
Візовий консультант
Візовий консультант – це фахівець, який допомагає своїм клієнтам оформлювати візи різних типів, у тому числі й туристичні. Щоб вибрати вакансію, фахівцям необхідно знати англійську мову не нижче рівня В1 та розбиратися в особливостях заповнення візових документів для різних країн.
Консультанти надають такі послуги:
- інформують клієнтів про правила оформлення та отримання різних віз;
- заповнюють анкети та подають їх у візові центри, консульства;
- збирають разом з клієнтами усі необхідні документи, перекладають їх, перевіряють правильність даних.
Агенції пропонують візовим консультантам від 20000 до 60000 грн на місяць. Фахівці з прикладами успішних кейсів можуть знаходити клієнтів та самостійно визначати вартість своїх послуг.