- Координати:GPS: 48° 25′ 54.43″ S, 22° 41′ 14.62″ V
- Адреса: Закарпатська обл., Мукачівський р-н
- м. Мукачеве
-
Найвідоміший і найповніше збережений замок Закарпаття стоїть на 70-метровій горі вулканічного походження. Укріплення тут існували ще у Х-ХІ ст., а на межі ХIV-ХV ст. замок суттєво розбудував подільський князь Федір Корятовича, пам’ятник якому можна побачити у верхньому дворі замку. Зокрема, він поставив довкола дубовий частокіл -«паланок», звідки походить назва замку, і викопав криницю 85 м глибини, яка збереглася дотепер.
-
Свого сучасного вигляду замок набув у XVII-XVIII ст., коли на запрошення тогочасних власників Мукачева князів Ракоці його перебудували французькі інженери. ВІн складався з трьох дворів, від нижнього до верхнього, кожен з яких був здатен самостійно тримати облогу, тому замок був практично неприступний. Одна з найславетніших сторінок в його історії – його героїчна 3-річна оборона під час австрійської облоги 1685-1688 рр., яку очолювала Ілона Зріні, удова князя Ракоці.
Пам’ятник їй та її 10-річному синові встановлено на бастіоні замку. Нині Мукачівський замок – один з найвідвідуваніших туристичних об’єктів Західної України.
Місце продажу: крамниця у нижньому дворі ліворуч від входу,
контактна особа:
Євген Михайлович, тел. +38 099 027 72 20
Довідково:
Мукачівський замок отримав 1 місце у конкурсі “7 архітектурних чудес Закарпаття”
Перші відомості про кам’яний замок належать до ХІ ст., коли король Угорщини Ласло І Святий дав вказівку укріпити фортецю кам’яними стінами від набігів кочівників.
У 1321 р. король Карл Роберт запросив майстрів із Італії для розбудови фортеці.
У 1396 р. право на володіння замком отримав родич короля Жигмунда І подільський князь Федір Корятович.
Пізніше за наказом Ласло ІІ фортеця перейшла до угорської корони.
Під час Визвольної війни угорського народу 1703—1711 рр. фортеця була взята військами Ференца ІІ Ракоці і стала на час повстання його резиденцією.
Мукачівський замок розташований у Мукачівському районі Закарпатської області.
Як доїхати?: доїхати можна з будь якого обласного центру
Автомобілем по трасі Київ – Чоп
Автобусне сполучення по Закарпаттю
Турінформ Закарпаття
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.