Поїздки та подорожі залізничними коліями – один зі способів відносно швидкого переміщення між містами. Але останнім часом вартість квитків неухильно зростає. Чи є якісь лайфхаки, які допоможуть користуватися послугами «Укрзалізниці» з вигодою для свого гаманця? Авжеж!
Дата купівлі квитків
Дата, в яку ви хочете купити квиток на потяг, відіграє велику роль у ціноутворенні. Але програма лояльності характерна лише для швидкісних потягів «Інтерсіті» та «Інтерсіті+». Попередня купівля квитків на ці потяги дозволить заощадити від 5 до 15%:
- Купівля квитка за 15-24 дні до поїздки заощаджує 5%.
- При покупці квитка за 25-29 днів до дати виїзду ви заощаджуєте 10%.
- Оформлення проїзного документа за 30 днів до потрібної дати, заощаджує вам 15% від стандартної вартості квитка.
А також якщо ви купуєте квиток формату «туди-назад», ви додатково заощаджуєте ще 10%.
Що стосується звичайних поїздів, там зазвичай немає різниці, за скільки днів купите квиток. Найважливішим є день, коли планується ваша поїздка. Так:
- У вівторок та середу ви заощаджуєте 10%.
- У понеділок, четвер та суботу – звичайна вартість квитка.
- У п’ятницю та неділю є доплата в 10% до звичайної ціни.
Поїздки з комфортом
Мабуть, всі знають, вагони можуть бути плацкартними, купейними та люксовими. Раніше були спільні вагони, але сьогодні такі вагони можна зустріти хіба що на периферійних маршрутах.
Нещодавно ми почали користуватися і так званими «сидячими» вагонами, які бувають 1 і 2 класів. Є і третій клас, але зустрічається зазвичай в електричках. А ціна квитка, як ви знаєте, залежить від категорії обраного вагона.
Але крім категорії у вагонів може бути коефіцієнт за таким критерієм як фірмовість. Тому ціна квитків у вагонах однакової категорії буває різною. Якщо вагон фірмовий, в ньому буде додатковий сервіс – ретельніше прибирання, сучасне обладнання, якісна постільна білизна та інші додаткові послуги. Тому іноді проїзд у фірмовому плацкарті може коштувати стільки ж, як у нефірмовому купе.
Ще крім зазначених коефіцієнтів поїзди мають такі категорії: пасажирський, швидкий, прискорений і швидкісний. Ціна за цими категоріями також може суттєво відрізнятися. Так, купейні місця в «нічному швидкому» можуть коштувати дешевше, ніж такі самі місця в поїздах формату «нічний експрес». Але це сучасні потяги з високим рівнем сервісу на борту.
Що вигідніше: онлайн-купівля квитка чи в касі?
Купівля квитка онлайн раніше викликала деякі сумніви – багато хто боявся купувати таким чином. Часто квитки треба було роздруковувати чи замінювати на паперові за кодом у касі залізничного вокзалу. Та й у провідників нерідко «ламалися» пристрої для зчитування електронних квитків. Зараз ситуація докорінно змінилася і багато хто користується зручною онлайн-купівлею квитків. Особлива зручність у попередній покупці, адже не потрібно їхати до кас вокзалу, щоб купити квиток, яким ви збираєтеся їхати тільки через місяць.
Та й оформлення проїзного документа онлайн – проста та легка процедура. Ще й переваг цього способу покупки чимало:
- Ви заощаджуєте час. Знадобиться кілька кліків, щоб оформити проїзний документ. Не потрібно їхати на вокзал, стояти в черзі, спілкуватися з касиром – можна спокійно обрати місце у потрібному вагоні та поїзді.
- Великий вибір. Ви завжди можете швидко порівняти, як і яким потягом вам вигідніше їхати. В умовах вокзальних черг визначитися буває набагато складніше. А онлайн ви можете переглянути сусідні дати, інші вагони та найзручніші місця. Особливо це важливо, якщо планується подорож компанією або сім’єю. Щоб вас не розсадили різними купе, краще обрати місця самостійно і отримати один квиток на всіх – з ним буде менше запитань.
- Комфортні подорожі із тваринами. Ви зможете оформити проїзний документ на хвостатого улюбленця – для цього у сучасних сервісах онлайн-продажу квитків є потрібний функціонал.
Подорожуйте з комфортом та заощаджуйте гроші з корисними порадами!