Кабінет міністрів України підтримав розробку Державної цільової програми з розвитку народних художніх промислів на 2021-2025 роки, таким чином Уряд привертає увагу до унікальнх українськх традицій.
Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, на власній сторінці у мережі фейсбук.
За його словами, хоч крафтове ремесло було і залишається візитівкою України, на сьогоднішній день воно перебуває у стані занепаду і поступового забуття. Зменшується кількість майстрів та осередків, під загрозою зникнення рідкісні мистецькі техніки та технології. Тож народним художнім промислам – бути.
Завдяки цій програмі КМУ прагне:
- Зберегти та передати знання майстрів;
- Перезавантажити сприйняття до продукції та послуг всередині країни через маркетинг та комунікації;
- Підвищити капіталізацію брендів народних майстрів та їхній експортний потенціал;
- Налаштувати грамотну дистрибуцію та логістику товарів.
Народні художні промисли – одна з найважливіших автентичних галузей нашої культури та водночас – перспективний сектор креативних індустрій. За нею створення доданої вартості та нових робочих місць.
І поки Міністерство культури та інформаційної політики почає роботу над положеннями програми, не стомлююсь нагадувати вам про нашу Косівську мальовану та Чорнодимлену неполивну кераміки, Петриківський та Самчиківський розписи, Кролевецьке переборне ткацтво, Клембівську та Решетилівську вишивки, Закарпатське лозоплетіння, Карпатське ліжникарство, Решетилівське рослинне килимарство, традиції Гуцульської писанки, Слов’янську, Бубнівську та Опішнянську кераміки.
Спілкуючись з майстрами під час регіональних поїздок, я не зі слів, а у дійсності розумію, наскільки талант цих людей унікальний. І ми повинні про нього подбати, інформує Ткаченко.
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.