Ручні ліхтарики всім хороші – і б’ють на сотні метрів, і потужні, і від води/пилу/падіння захищені. І мінус у їх використанні лише один – постійно зайнята рука. Адже часто трапляються ситуації, коли для ефективної роботи необхідно дві вільні кінцівки. Можна, звичайно, встановлювати деякі подібні пристрої за допомогою кліпси на лямку рюкзака, наприклад, але набагато простіше використовувати звичайний налобний ліхтар. І саме про них ми з вами поговоримо.
Особливості налобників
Головна особливість цього гаджету – він завжди світить туди, куди ви дивитеся. Однак для того, щоб цього досягти, довелося жертвувати потужністю та вагою. Більшість таких пристроїв стабільно видають максимум 300 люменів (деякі – до 500), ще й на відстань у кілька десятків метрів. Тим не менш, для користувача цього цілком достатньо, оскільки такі гаджети найчастіше застосовуються або туристами в таборі, або інженерами, монтажниками або сантехніками, які змушені працювати в умовах низької освітленості.
Окрема тема – кріплення. Так, ліхтар перебуватиме у вас на лобі, але як він там фіксуватиметься – це залежить виключно від конкретної моделі. Найпростіший варіант – звичайний ремінь. Більш складний – система ременів та кріплень.
Такий спосіб носіння з одного боку зручний, але з іншого – сильно обмежує вагу виробу. А разом з вагою зменшується і ефективність тепловіддачі, тому на форсованих режимах такий ліхтар може пропрацювати всього кілька хвилин, після чого – почне перегріватися і в кращому випадку відключиться сам.
На що звертати увагу при виборі?
Охочі купити ліхтарик налобний повинні враховувати наступні моменти:
- Правильний формат. Швидше за все, це буде моноблок. Вони бувають двох варіантів – Т і L-подібні. Перший – з більш ефективним тепловідведенням, вищою яскравістю, додатковими світлодіодами та кнопками управління. Другий – більш довгий, легкий і здатний використовуватися як ручний ліхтар. Або кріпитися на металеву поверхню за допомогою вбудованого магніту.
- Також існують моделі із виносним блоком. Це коли акумулятор знаходиться окремо від світлодіоду, за рахунок чого всю конструкцію можна зробити легшою, потужнішою та з більш ефективним використанням живлення. Хіба що перегріватися в режимі турбо вона буде так само, але на інших – працюватиме набагато довше. Але такі моделі потрібно правильно встановлювати перед використанням.
- Матеріали. Пластик – дешевий, поширений, але такий, що не забезпечує ефективну віддачу тепла. Або алюміній – дорожчий, міцний і здатний добре віддавати тепло навколишньому середовищу. Що саме потрібно вам – вирішуйте самі.
- Яскравість. Почнемо з того, що більшості користувачів налобників цілком вистачає 200-300 люменів. Так що все, що вище за це – вже надмірність. Не кажучи про те, що більшість пристроїв на такій потужності в 1000 люменів можуть пропрацювати максимум кілька хвилин, після чого відключаються. Адже чим вища потужність, тим більше генерується тепла, яке потрібно кудись відводити. А формат налобника цьому не дуже сприяє.
- Декілька світлодіодів. Якщо стисло – це не потрібно. Тому що нагріватися вони будуть так само, як і один при великій потужності. Ще й рівномірно працюватимуть тільки при максимальному заряді акумулятора.
- Живлення. Або 2 батареї АА, або акумулятор 18650 чи 21700. Тільки так можна забезпечити реально тривалу та ефективну роботу в такому компактному форматі.
- Тип світлодіоду. Найпоширеніший, але далеко не найкращий – T6 LED. Куди більш гідний та енергоефективний варіант – XPL-HD. Або CREE XHP70.2.
- Наявність оптичного зуму. Не потрібно. Для налобного ліхтаря – зайва функція, тому що фокусувати світло на дальній дистанції тут не треба.
- Адекватне керування. Вам точно не потрібно, щоб режим стробоскопа і турбо знаходилися в загальному ряді режимів, оскільки ви ж не хочете бити яскравими спалахами по очах себе і оточуючих, просто намагаючись підібрати нормальний рівень освітлення. А ось функція пам’яті вам, навпаки, дуже знадобиться. Як і 4-5 рівнів потужності. І функція блокування – чисто про всяк випадок.
Придбання
Існує безліч налобних ліхтарів, які, м’яко кажучи, не відповідають своєму опису. Зазвичай брешуть про потужність і тривалість автономної роботи. Тож якщо ви хочете купити ліхтарик, який робитиме саме те, що на ньому написано – звертайтесь до olight.ua.
Це офіційний представник торгової марки Olight, що спеціалізується на різноманітних освітлювальних приладах та пристроях. У тому числі й на лобових ліхтарях. Європейська якість, гарантія, різноманітність модельного ряду та досить вдалий дизайн більшості моделей – ось що ви отримаєте, звернувшись до нас. Тож – чекаємо на вас!