Святкування Нового року в Мукачево
Інформуємо про культурно-мистецькі, спортивні та розважальні заходи на передодні Нового Року у м. Мукачево 31 грудня 2010 року.
Куди піти в Мукачево 29 грудня 2010 р.
Інформуємо про культурно-мистецькі, спортивні та розважальні заходи до різдвяних і новорічних свят у м. Мукачево 29 грудня 2010 року.
Куди піти в Мукачево 28 грудня 2010 р.
Як повідомляє “Турінформ” 28 грудня 2010 року у м. Мукачево пройде новорічно-різдвяний концерт хорової школи хлопчиків та юнаків.
Що подивитись: пам’ятник листоноші в Закарпатті
Єдиний у світі пам’ятник листоноші було споруджено у закарпатському селі Тур’ї Ремети Перечинського району в середині XIX століття.
Закарпаття та Ужанська долина, славиться незвичними пам’ятниками.
На цей раз туристам, що подорожують пропонується оглянути у районному центрі Перечин, що за 22 кілометри від Ужгорода бронзовий пам’ятник листоноші.
Його було споруджено в знак поваги до Федора Фекете, що трагічно загинув в 1838 році, під час переходу річки він провалився під лід, виконуючи, в черговий раз, важливе доручення односельчан по передачі кореспонденції. На його ж честь по дорозі у село Тур’ї Ремети, на стіні місцевої церкви, встановлений барельєф (меморіальна дошка) вище згаданому поштареві.
Щодня листоноша, якого тоді місцеві жителі називали “послом”, долав 60 кілометрів, доставляючи з Ужгорода газети, листи, грошові перекази тощо.
Шлях листоноші пролягав через гірську місцевість, струмки і ріки. Поштар не раз зустрічав ведмедів і рисей, але завжди вчасно приносив пошту.
На фасаді місцевої церкви з’явилася меморіальна дошка з барельєфом сільського поштаря і написом: “Федор Фекета. В память приязности, тверезности, чесности, послужности посла”.
Чавунну плиту виготовили на місцевій ливарній фабриці.
Вказано й дату смерті – 1838 рік, але вона не точна.
За записом у книзі сільської церкви Федір Фекета помер 18 березня 1839 року.
Меморіальна дошка на стіні сільського храму збереглася до наших днів.
Окрім того на Закарпатті встановлено єдиний у світі пам’ятник шовдарю та пам’ятник тверезості.
Читайте також: Пам’ятник тверезості в Закарпатті
Спелеотуризм Закарпаття: печера Верхня
Спелеотуризм в Закарпатті, на території Тячівського району здійснюється на території масиву Черлений Камінь, печера Верхня.
Спелеотуризм в Закарпатті: Штольні села Глибоке
Штольні села Глибоке, Ужгородський район це колишнє місце видобутку залізної руди. Кілька десятків підземель, розташованих на схилах серед лісу, які частково видозмінила природа.
Найбільш цікава та популярна для відвідування печера-штольня Лабіринтова.
Ходи переважно горизонтальні, інколи з 1,5-2 метровими уступами.
Найкраща нагода для новачків випробувати себе у спелеології та навчитися орієнтуватися за картою-схемою у підземних ходах.
Необхідне мінімальне спорядження:
- налобний ліхтарик (бажано 2)
- шолом для захисту голови
- рукавиці (гумові)
- цупкий одяг який прикриває повністю тіло (найкращий варіант комбінезон)
- гумові чоботи або водостійкі черевики.
Потрібно зважати, що у підземеллях практично 100% вологість та температура близько 6-8 градусів тепла, тому для тривалого перебування там потрібно підібрати відповідний одяг.
Орієнтовна тривалість перебування у печері “Лабіринтова” – від 40 хв. до 1 години.
Тривалість походу – одноденний.
Корисна інформація:
Туристичні пропозиції в Закарпаття
З питань співпраці з порталом “Турінформ Закарпаття” (розміщення інформації, новин, розробки турів та маршрутів) звертайтесь за допомогою електронної пошти office@tourinform.org.ua
Слідкуйте за новинами в соціальній мережі facebook
Спелеотуризм Закарпаття
Спелеотуризм Закарпаття – один з різновидів екстремального відпочинку, який стає все популярнішим в Україні та в області.
Рейтинг Закарпаття «Туристичний рік 2010»
Туристичний-інформаційний центр Закарпаття (керівник Коваль О.Д.) підвів підсумки діяльності цілорічного сезону в туристичній індустрії краю і узагальнену експертну та інтерактивну інформацію щодо учасників туристичного ринку Закарпаття 2010 року.
Фестивалі Закарпаття 2010 року
Турінформ Закарпаття” пропонує вашій увазі перелік фестивалів, святкувань, подій що відбувались на території Закарпатської області у 2010 році.
Перша ялинка-2010 в Україні вже встановлена в Ужгороді
В обласному центрі встановлено головну ялинку Закарпатської області, а 17 грудня в Ужгороді пройде кілька святкових акцій до дня Святого Миколая
13 грудня на Андрія у місто привезли новорічну ялинку. Лісова красуня, встановлена на пл.Тетральній, для її ілюмінації використають понад 5 тисяч лампочок, в тому числі вперше — спеціальні флеш-лампи, які спалахують.
15 грудня міські комунальні служби прикрасили її іграшками, які власноруч виготовили маленькі ужгородці – учні місцеви шкіл та дитсадків (виробник кращої іграшки отримає від ОТР-банку цифровий фотоапарат. Автори інших найкращих робіт також отримають призи від ОТР-банку.
17 грудня в день Святого Миколая, о 13.00, на площі Театральній зберуться 1.200 дітей які прийматимуть участь в акції “Ужгородські миколайчики” підтриманою заводом “Ужгородський “Турбогаз” та акції “Парад Миколаїв” за підтримки народного депутата Олександра Кеменяша. Діточки одягненні у маленьких “миколайчиків” пройдуться від своїх шкіл до центра Ужгорода роздаючи по дорозі цукерки гостям та жителям міста. Подібна акція проводиться вже сімнадцятий рік і до сьогодні є єдиною на території України. А потім міський голова відкриє головну ялинку Закарпаття та єдиний у світі памятник “миколайчику”.
Ялинка милуватиме очі городян та гостей міста над Ужем упродовж усіх новорічно-різдвяних свят аж до Водохреща – 19 січня.
Цікаво, що 17 грудня завершується акція “Напиши листа Миколаю”, і понад 3 тисячі листів які надійшли від дітей Закарпаття (українською, угорською, російською, словацькою, румунською мовами), України (з Донеччини, Хмельниччини, Полтавщини, Вінничини, Луганщини, Криму, Одещини та інших регіонів), Росії будуть відправлені помічниками Святого Миколая із громадської організації “Панонія” у штаб-квартиру Миколая – місто Рованіємі, Лапландія, республіка Фінляндія.
{odnaknopka}