Закарпаття край літературних творів
Пропонуємо Вашій увазі радіорепортаж із назвою “Почитач” від ведучого ужгородської ефірної радіостанції Тиса FM розповідає про Закарпаття як край, в якому відбуваються події відомих літературних творів.
У даному випуску розповідь про те, як срібну землю колись відвідав бравий вояк Швейк, угорський національний герой Шандор Петефі та ще деякі цікаві люди.
Прослухати:
[soundcloud url=”http://soundcloud.com/karpat/x79rfjbcrp5q” comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]
Тиса FM
У Закарпатті можна проїхатися на вузькоколійці новим виноградним маршрутом
На вузькоколійці новим виноградним маршрутом, смак вина, візит до ферми «угорських сірих» корів, зимові краєвиди на маршруті.
У замку кохання Сент Міклош відновлять спальню Ілони Зріні
Замок закоханих – так часто називають середньовічний палац Сент-Міклош в селищі Чинадійово Мукачівського району.
В його стінах понад три століття тому зародилося палке кохання графині Ілони Зріні та угорського повстанця Імре Текелі. Місцеві мешканці кажуть: нині привид графині блукає замком. І допомагає самотнім знайти пару, а закоханим – одружитися.
Красуня-хорватка Ілона Зріні була власницею замку. Її коханий – молодий король куруців, повстанець проти австрійської імперії. Палка любов графині з угорським воїном, що боровся проти австрійського панування, була небезпечною для обох. Невдовзі після весілля Імре Текелі ув’язнюють. Через своє кохання графиня втратила багатство і титули, дітей забрали в монастир. Та вона навічно залишилася символом вірності та відданості.
«Ті палкі освідчення в коханні, котрі звучали тут, живуть дотепер. Молоді пари, котрі сюди приїжджають, це відчувають», – каже художник, орендар замку Йосип Бартош.
Місцеві ж мешканці кажуть, що дух графині досі блукає залами замку, і є покровителем закоханих. Відвідувачам, які вірять у справжню любов, це допомагає знайти пару. Тим, хто не вірить, дмухає в обличчя вітерцем і надсилає тривожні відчуття. А більшість таємничих прикмет пов’язані зі спальнею графині. Незаміжні дівчата через її вікно гукають милого. Закохані пари торкаються стін, дивлячись в очі одне одному.
Художник Йосип Бартош десять років тому орендував напівзруйнований середньовічний палац і оселився тут. Уже відновив зали на першому поверсі. Тепер там музей, проходять виставки, пленери художників та концерти. І одружуються молодята. Першим шість років тому шлюб тут уклав сам художник. Дружина Тетяна розповідає, що їм навіть часто сняться абсолютно однакові сни.
Нині історію великої любові графині та повстанця туристи слухають, затамувавши подих. А закохані вірять – відвідини закарпатського палацу любові стають запорукою щасливого сімейного життя. Саме тому Йосип Бартош планує відновити первозданний вигляд спальні Ілони Зріні. Щоб молоді проводили свою першу ніч у кімнаті з доброю аурою.
Світлана КОВБИЦЯ, “Новини Закарпаття”
Як повідомляв “Туристичний інформаційний центр Закарпаття” раніше, 19-20 травня у Чинадіївськму замку пройде фестиваль середньовічної культри.
До Євро 2012 Закарпаття може прийняти 4 тис транзитних гостей
80 одиниць засобів розміщення уздовж основних доріг, загальною кількістю понад 4 тисячі місць проживання готові прийняти гостей та учасників чемпіонату Євро-2012 на території Закарпаття.
Про це повідомив на нараді 24 лютого, начальник обласного Ернест Нусер під час координаційної наради щодо підготовки Закарпаття до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.
Також йшлося про підготовку кваліфікованих кадрів, зокрема у цій сфері працюють кафедри туризму Ужгородського національного та Мукачівського державного університетів.
Поряд із цим, в області освітні заклади та громадські організації проводять навчання екскурсоводів та гідів-перекладачів, після закінчення яких видають дозволи на право здійснення туристичного супроводу. Нині в області вже видали 125 таких дозволів, – поінформував Нусер.
До слова на Закарпатті розробили понад 105 туристичних маршрутів, деякі з них промарковані коштом міжнародних грантових программ, – повідомили в прес-центрі ОДА.
Джерело: Заголовок