Туристів у національному парку Синевир познайомлять з унікальністю карпатської бджоли, покажуть роботу пасіки, навчать розрізняти та дегустувати мед, проведуть новини туристичними стежками.
Про це повідомляє у фейсбуці сторінка “Національний природний парк “Синевир”. Фахівці НПП Синевир відзначають, що територія парку є однією з екологічно найчистіших в Україні, а особливі географічні та кліматичні умови гірського краю і наявність величезного різноманіття медоносних рослин дозволили зберегти тут донині автохтонний медоносний вид бджоли – карпатський. За міжнародною класифікацією він відноситься до Apis mellifera carnica var. ukrainiсa carpatica.
Оцінка Туристично інформаційного центру “Турінформ Закарпаття”:
Реалізація проекту позитивно вплине на розвиток привабливості території національного природного парку Синевир, дозволить залучити ще більше візитерів та туристів, збільшить кількість туристичних маршрутів, створить нові робочі місця, а головне зросте цінність карпатської бджоли та карпатського меду.
Чудеса Закарпаття своїми очима: архітектурні та природні
Що буде зроблено за результатами проекту?
- Основними результатами проєкту стануть транскордонні заходи, спрямовані на популяризацію природної спадщини (фестиваль меду в Колочаві, заключна конференція у Косові, воркшоп у Ряшеві);
- вивчення породної композиції високогірних карпатських пасік та визначення рівня мінливості породи в контексті декількох сезонів;
- дві виставки вуликів на території під відкритим небом, що представляють історію бджільництва в Карпатах; три туристичні маршрути, включаючи основні туристичні місця, пов’язані з історією та наявністю бджільництва; промоційні публікації для залучення відвідувачів тощо».
Проєкт спрямований на створення цілісних підходів до збереження місцевої аборигенної карпатської бджоли разом з промоцією традицій бджільництва в Карпатах
Для туристів, що відвідають село Колочава, цікавою буде атракційна пасіка. Тут візитери, школярі зможуть більше дізнаватися про високогірне бджолярство, що у свою чергу підсилить інтерес до цієї справи. Особливо цікавими будуть екскурсії для туристів. Для безпеки, усім учасникам групи видадуть спеціальні захисні костюми.
Що робити туристам у селі Колочава? село 10 музеїв
Реабілітаційний центр бурого ведмедя у Синевирі – факти з життя
Довідка:
- Проєкт «Карпатська бджола – спільні заходи із збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні», реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна» у 2014 – 2020 рр. Виконує проєкт Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», громадська організація об’єднання пасічників «Карпатська еко-пасіка», Колочавська сільська рада, Асоціація для Розвитку та Промоції Підкарпаття «Pro Carpathia».
- «Проєкт спрямований на створення цілісних підходів до збереження місцевої аборигенної карпатської бджоли разом з промоцією традицій бджільництва в Карпатах.
Вам буде корисними наступні публікації від “Турінформ Закарпаття”
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.