Main menu

Культурний відпочинок в Ужгороді та околицях: зв’язок культурних традицій з сучасністю

Культура Закарпаття різноманітна, а Ужгород є центром, де щотижня проводиться різноманітні заходи – виставки, концерти, вистави та звісно фестивалі.

Любителів історії та культури приваблюють архітектурні пам’ятники старовини міста Ужгород та околиць відкриті до туристів та гостей краю.

Туристи та гості міста, мають змогу ознайомитись з афішою культурних подій на сайті.

Традиційно на фестивалях, святкуваннях на сценах виступають співочі та танцювальні колективи українців (та етнічних груп гуцулів, бойків, лемків), угорців, словаків, євреїв, румунів, ромів та інших культур та народів, що компактно сторіччями проживають у місті, адже музика, спів та танці – це один з символів жителів нашого краю.

Тетри міста Ужгород дарують яскраві та культурні враження. В Ужгороді проводять театральний фестиваль «Інтерлялька».

Якщо Вам цікаво відвідувати музеї, то в першу чергу варто відвідати Ужгородський замок, де розташований краєзнавчий музей, Закарпатський музей архітектури та побуту, художній музей, художні галереї.

Під час відвідування Ужгорода, зверніть увагу на міські пам’ятники та скульптури, які розташовані, як на території музеїв так і по паркам міста. Окремо слід відзначити публічні міні-скульптури на набережній річки міста Уж та в околицях центру міста.

В зимовий період, плануючи відпочинок в Ужгороді, рекомендуємо відвідати місто у період новорічних та різдвяних свят. Одним з найколоритніших фестивалів нашого міста є «Коляди у старому селі», який відбувається у середині січня. Все дійство проходить у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, який найкраще демонструє весь колорит та побут закарпатців. Під відкритим небом, старе село збирає колективи колядників – бетлегемів з усієї області. Даний фестиваль демонструє традиції святкування Різдва в нашому краї та пропонує скуштувати етнічні страви майже кожного народу, який проживає на теренах нашого краю: українців, угорців, словаків, румінів, та ін.

Окремо можна говорити про галереї міста:

  • Галерея Ужгород
  • Галерея Ілько

Також, протягом усього року ми рекомендуємо Вам відвідати арт кафе “VOTO”, що на вул. Волошина, де що тижня відбувається виставка картин відомих художників краю.

У весняний період, рекомендуємо Вам відвідати Ужгород у період цвітіння сакур та травневих свят. В ці дні проводяться чисельні події культурно-мистецького значення, пленери художників, свято вина, гастрономічні та кулінарні дегустації.

У літній період Ужгород особливо цікавий у період державних свят: День Конституції та День Незалежності. В ці дні на центральних площах міста проводяться урочистості та культурно мистецькі заходи.

В осінній період, в Ужгороді традиційно проводяться святкування та фестивалі, ярмарки, а в грудні місяці, на день Святого Миколая парад миколайчиків.

Відкривайте для себе Ужгород та околиці через культуру та традиції!