Кожен покупець, що вирішив купити роутер, прагне отримати прилад, що забезпечить не лише швидкий інтернет-зв’язок (за умови хорошого каналу), але й такий показник, як одночасна підтримка роботи кількох пристроїв, при цьому без втрати якості швидкості роботи.
Швидкість інтернету з кожним роком зростає, через це виникає потреба оновлення Wi-Fi приладів, що передають дані. Їх дарують на дні народження, купують при відкритті офісів. Сьогодні роутер це дуже необхідний прилад у сучасному цифровому світі, що є такою собі складовою роботи мережі інтернет зв’язку. На що звертати увагу при купівлі роутера та чим вони відрізняються?
Що може Wi-Fi роутер?
Цей компактний прилад надає інтернет послуги, що надаються провайдером інтернету. Може мати кілька портів для підключення кабелів передачі зв’язку приладам, або кілька антен для передачі сигналів на відстань.
Він дозволить вам надати робочий доступ до мережі інтернет вашим різноманітним приладам, які використовуються як в офісі, так і в домашніх умовах. Він дозволить об’єднати вашу робочу техніку в одну бездротову мережу. А ви вже зможете нею керувати через свої гаджети. Через це, у тих квартирах, офісах, торгових центрах де є різноманітні прилади, яким потрібен інтернет, без потужного Wi-Fi роутера не обійтись.
Який роутер обрати?
Якщо вам потрібно працювати з дому, квартири де є кілька кімнат чи робочих просторів, найкращим джерелом передачі інтернет-зв’язку буде роутер. Якщо все ж таки кімнат декілька, то фахівці рекомендують обирати моделі роутерів, що працюють у діапазоні від 2.4 ГГц та 5 ГГц. Для того що б сигнал був стійкий та працював без збоїв, зростає необхідність маршрутизатора в одному приміщенні, то ж частота роботи 5 ГГц саме те, що потрібно. Хоча якість передачі сигналу через стіни дещо знизиться.
Чим відрізняються роутери?
Кожна модель роутера передбачає дві можливості передачі з’єднання з мережею інтернет. Це звичайне провідне та безпровідне з’єднання. Як правило, швидкість підключення складає від 100 Мбіт/с, це не дуже швидке з’єднання, та й коштує дешевше. Очевидно, що чим вища швидкість, тим прилад дорожчий. На ринку представлені моделі роутерів зі швидкістю підключення до мережі інтернет 2,5-5 Гбіт/с. відповідно буде відмінність у цінах на моделі.
На що звертати увагу при купівлі роутера?
Прилади, що продають в мережі крамниць мають різні характеристики. До прикладу, роутери tp link відрізняються кількістю антен (цей показник впливає на потужність сигналу та можливі робочу відстань розташування різних приладів та їх робота). Якщо 1-2 антени, це достатньо для квартири, де менше бетонних чи цегляних перепон у вигляді стін.
Оптимально для квартири, будинку роутер з трьома антенами. та портів для передачі даних. Важливим показником є підтримка різних протоколів, діапазон частоти та швидкість передачі даних. Важливим критерієм вибору роутера є:
- кількість антен та сила сигналу
- наявність зовнішніх юсб портів
- можливість під’єднати не лише комп’ютер, але й принтер
- можливість дати доступ до мережі відвідувачам, як гостьовий доступ
- підтримка швидкісних протоколів передачі даних.
Скільки коштує роутер?
Ціновий сегмент моделей різних виробників, які задовольняють ваші потреби складає від 700 до 3 тисяч грн. Звісно є моделі й дорожчі, але це вже стосується досить таки потужних приладів.
То ж враховуйте ці показники.