Дізнайтеся, як вона працює над покращенням психологічного стану людей в Ужгороді, надаючи підтримку як офлайн, так і онлайн. Славіна Олена розповість про те, як розпізнати кризовий момент та коли слід звертатися за допомогою. Вона ділиться корисними порадами щодо самодопомоги та пропонує публічні зустрічі в Ужгороді з психологічним спрямуванням. Звертайтеся за допомогою, щоб змінити своє життя на краще!
Олена поділиться своїм досвідом, як ви розпочали свою практику у 2020 році та як зараз допомагаєте людям поліпшити їхній психологічний стан та реалізувати справжні бажання, працюючи як онлайн, так і офлайн у місті Ужгород.
Зараз криза є у кожного? Як зрозуміти, що ти дійсно потребуєш допомоги?
Психологічна криза – це процеси, які відбуваються у психіці людини та пов’язані з необхідністю зміни моделі поведінки. Це доволі часта ситуація – раптом ви розумієте, що те, що працювало раніше, зараз не дає вам бажаного результату (у роботі, у відносинах з близькими, у власному самосприйнятті. То у вас “криза” = момент для змін. Може ви не у захваті від цього, але це шанс організувати життя за власним бажанням!
Якщо цей момент вибору викликає сум, пригнічує вас або запускає коло тяжких думок та емоцій, саме час звернутися за допомогою до спеціаліста, адже змінювати своє життя поруч з психологом легше.
З чого варто розпочати самодопомогу?
Славіна рекомендує перше писати”. У щоденнику, у нотатках в телефоні, зранку або ввечері, де і як вам зручно. Головне – відпустити контроль і просто писати свої думки та емоції, все що бентежить та шукає відповіді. Вас здивує ефект.
А ще, – проста медитація “Посміхайся печінкою” – треба сісти зручно, розслабитися, закрити очі й посміхатися лицем, думками, і навіть печінкою)), можна лишитися так скільки вам буде зручно. Робити ввечері перед засинанням.
Чи потрібно шукати психолога?
Ні, точніше може більш зручним для вас буде формат групи, коли зустрічаються різні люди й ви бачите, що те, що турбує вас, виявляється важливим і для іншої людини. Досвід “відкритих зустрічей з психологом”, які я проводжу з березня 2023 року в Ужгороді показав, що це дуже потужний інструмент і дає гарний результат.
Чи є якісь книжки, фільми, які ви порадили б?
Бачити досвід подолання іншою людиною власної кризи – корисна річ. І книжки допомагають нам у цьому. Мій фаворит – це “Їсти, молитися, кохати” Елізабет Ґілберт та фільм за нею. Там стільки простих порад, до речі медитація про посмішку саме з неї. А ще “Як я став ідіотом” Мартена Пажа та “Імперія ангелів” Вербера.
Якщо людина хоче звернутися до психолога, скільки часу треба для зміни стану та відновлення?
Можна прийти на разову кризову консультацію – це коли допомога потрібна тут і зараз, щоб мати напрям для самостійного пропрацювання надалі.
У разі бажання розібратися з проблемою або запитом і для отримання стабільного результату потрібно 5-10 консультацій по одній темі.
Бути кризовим психологом складно?
Дуже, але цікаво. Бачити зміни в житті клієнтів – це надихає мене та дає сили йти вперед!
Як вас можна знайти? Що ви пропонуєте для ментального здоров’я в нашому місті?
Для підтримки ментального здоров’я, Славіна пропонує матеріали на каналі у вільному доступі, відкриті зустрічі в Ужгороді та особисті консультації як кризові, так і за запитом.
- За номером телефону 050 400 17 07
- Або на каналі у Телеграм https://t.me/slavinaolenamentalhealth.
Довідка:
- Славіна Олена, студентка навчального проєкту “Bussines-skills для жінок”, кризова психологиня та засновниця “Студії ментального здоров’я”, приїхала в Ужгород з Харкова у лютому 2022
- Навчальний проєкт “Бізнес-навики для жінок” реалізований за підтримки Відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні, ДВНЗ “УЖНУ”, ГО “Університетський центр підтримки бізнесу “ПРО БОНО”.