Гора Фрасин, зі своїми таємницями, знаками з часів римської імперії варта вашої уваги, що знаходиться на території Королівської громади, неподалік Виноградова.
Це найвища точка на території Королівської ОТГ, знаходиться туристичне місце неподалік румунського кордону, поблизу з селом Новоселиця. Її висота 826 метрів над рівнем моря. Також, до неї можна потрапити, якщо прямувати зі сторони села Велятино.
Що цікаво?
- Гора входить до туристичного маршруту “Соляний шлях”, за інформацією дослідників, на вершині гори Фрасин, було розміщено спостережний пункт римських легіонерів, які у ті часи, вели спостереження за дорогою, що вели до навколишніх поселень регіону Угоча, Хуста та Сату-Маре. Тим самим вони охороняли соляний шлях.
- Вершину гори Фрасин у весняний період, вкриває килим квітів, це первоцвіт весняний, а також багіто інших рослин, що занесені в Червону книгу України
- Скельний масив гори Фрасин привертає увагу любителів екстремального відпочинку Закарпаття. Своєрідний рельєф та геологічні особливості на цій території дозволяють проводити навчально-тренувальні, а також спортивні заходи по майстерності скелелазіння та його різновидів
- Гора Фрасин входить у перелік “Топ-10 природних цінностей Виноградівщини туристичної”.
Що ще можна побачити під час походу на гору Фрасин?
Прямуючи до гори Фрасин, якщо ви будете проїжджати через село Новоселиця, рекомендуємо звернути увагу на унікальну пам’ятку деревної сакральної архітекти Успенський храм 17 століття. Це музей народної архітектури та живопису, що у селі Новоселиця. Церква побудована 1669 року з дерев’яного брусу без використання цвяхів, а також прикрашена різьбою та настінним живописом. Окрім того, ближні села Черна та Хижа пропонують туристам унікальні кремнієві озера, лікувальну блакитну глину, кизилові плантації та мінеральні води.
ТОП 3 пам’ятки Королевської громади Закарпатської області – Турінформ Закарпаття
Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” формує перелік Цікаві місця Закарпаття та звертає вашу увагу, на головні туристичні пам’ятки, що мають історично-культурний потенціал та значну цінність, які знаходяться на території Королевської громади чи були там виготовлені, а саме:
- Одна з найдавніших людських стоянок у Центральній та Східній Європі. ЇЇ вік, приблизно складає 1 млн. років. На цій території знайдено знаряддя праці первісної людини з каменю (це переважно андезит — вулканічна порода). А саме: рубила, скребла, гостроконечники, різці, чопери, ножі. Археологічний об’єкт має глибину до 12 метрів. Площа стоянки — понад 1 тис. кВ. Вивчається та досліджується археологами.
- Королевське Євангеліє — рукописна спадщина Закарпаття. Факсимільне видання «Королевське Євангеліє 1401 року». Рукопис, написаний на 176 аркушах, прикрашений мініатюрами, заставками та ініціалами; є цінним джерелом історії, визначною пам’яткою української мови, книжкового рукописного мистецтва та українського письменства. Знаходиться у фондах Закарпатського обласного краєзнавчого музею в місті Ужгород.
- Пам’ятка архітектури, Королевський замок (замок Нелаб), перша згадка 1279 рік.