Фестивалі Закарпаття: День Святого Мартина – 2016
Фестивалі Закарпаття: День Святого Мартина – 2016. Урочисте відкриття Дня святого Мартина відбувається в центрі міста.
Класичний англійський розмовний клуб від «Вікна в Америку» заговорив іспанською мовою
В рамках підтримки місяця спадщини країн Латинської Америки в США учасники розмовного клубу ресурсного центру «Вікна в Америку» мали нагоду познайомитися з іспанською мовою та зробити перші кроки у спілкуванні.
Заняття провела старший викладач кафедри міжнародних комунікацій факультету туризму та міжнародних комунікацій Коваль Людмила.
Знання англійської стали в нагоді, тому що учасники з легкістю опанували 50 слів, які звучать майже однаково в обох мовах і не потребують перекладу.
Нескладним виявилося завдання і з пошуком країн та національностей, де відразу треба було ставити питання та відповідати іспанською. Учасники спробували виконати найпростіші завдання і вже за годину кожен бажаючий зміг привітатися, представити себе, сказати, що подобається робити та попрощатися.
Коментар: місяць спадщини країн Латинської Америки в США відзначається 15 вересня – 15 жовтня щороку, починаючи з 1968 року. 15 вересня – річниця незалежності 5 країн Латинської Америки – Коста Ріка, Сальвадор, Гватемала, Гондурас , Нікарагуа. Мексика, Чілі, Беліз також відзначають річниці в цей період, а 12 жовтня святкується День Колумба.
Довідка: розмовний клуб «Вікно в Америку» проходить в Ужгороді, на базі Закарпатської обласної бібліотеки ім. Ф.Потушняка, щосереди, з 17.00.
Власна інформація.
Волонтери промаркували в Карпатах понад 300 км пішохідних туристичних маршрутів
Загальна протяжність маркованих на місцевості маршрутів від початку проекту у 2008 році на Закарпатті виросла до вражаючих 1332 км.
На початку канікул відбувся ювілейний 5-тий річний збір волонтерського табору, організованого рухом “Бронтозаври” (“Brontosaurus”) та рухом “Веселка” (“Hnuti Duha”) з міста Єсеніки у співпраці з Ужанським національним парком.
25 волонтерів промаркувало наступних 55 кілометрів пішохідних туристичних маршрутів в околицях сіл Люта і Тихий, а також відновили 30 кілометрів пішохідних туристичних маршрутів в Ужанському національному парку.
За 5 років проведення цього табору вдалося промаркувати понад 300 кілометрів туристичних стежок відповідно до чеських стандартів маркування.
Загальна протяжність маркованих на місцевості маршрутів від початку проекту у 2008 році на Закарпатті виросла до вражаючих 1332 км. При цьому денна норма для маркувальної групи становить близько семи кілометрів нових стежок.
Марковані маршрути – це вже певна частина українських туристичних карт, які випускає Державне видавництво “Картографія” у Києві:
(http://ukrmap.com.ua/catalog/turistichna-tematika/turistichni-karti/oblastej-ta-regioniv-ukrajini/Tur_marshruty_Karpaty/?id=2875)
GPS-треки маркованих літніх стежок для туристів можна скачати безкоштовно за такими адресами:
www.podkarpatskarus.net/gps.htm(http://www.podkarpatskarus.net/gps.htm)
www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?id=1114941
www.mapy.cz
В цьому році маркування знову підтримала адміністрація Пардубицького краю, фарби як спонсорський дар були надані фірмою “Balakryl”.
Іво Докоупіл, координатор руху “Веселка Єсеніки”, керівник проекту, сказав:
“Від 2008 року ми працюємо над відновленням маркування з добровольцями, і за цей час нам вдалося зробити значну частину роботи, відновити старі і промаркувати деякі зовсім нові, але важливі пішохідні стежки, що зв’язують пам’ятки і туристично цікаві та важливі місця. Маємо промарковану Карпатську артерію, що веде від словацького кордону через усі полонини до румунського кордону, загальною довжиною 360 км. Спасибі всім волонтерам, які брали участь у маркуванні від 2008 року, а їх було близько двох сотень, за те, що поширювали за кордоном репутацію якісного чеського маркування і чеського туризму. В Україні наша робота отримує велику повагу, а маркування активно сприяє туризму та сталому розвитку в бідних гірських районах”.
Христина Студена, координатор проекту від руху “Бронтозаври”, додала:
“Цей ювілейний рік показав, що ентузіазм до волонтерської роботи сильніший, ніж несприятливі умови гір або образ даної області у мас-медіа. Добровольці пробують себе у якості маркувальників, а також пізнають місцеві традиції, встановлюють зв’язок із регіоном і згодом радо повертаються сюди. Вони потім надовго стають прихильниками Закарпатської України, поширюють інформацію про регіон, і також, наприклад, про актуальну безпеку перебування у краї. І не останнім чином акція допомагає ламати стереотипи по обидва боки, а також розширювати ідею волонтерства та екології”.
Контактна інформація:
Іво Докоупіл, тел: +420777787927, електронна пошта: ivo.dokoupil@tiscali.cz
Христина Студена, +420776711886, kristina.studena@gmail.com
Закарпаття – дегустація вина
Часто туристи питають: де проводиться дегустація вина в Закарпатті, де дегустаційні підвали, коли будуть фестивалі вина.
Відпочинок в Мукачево: фестивалі та святкування на 2017 рік
Плануючи свій відпочинок в Мукачево, зверніть увагу на анонси головних подій міста, що зроблять Ваше перебування ще цікавішим та пізнавальним.
Закарпатська кухня: їстивні каштани
Що купити та скуштувати плануючи відпочинок в Карпатах та Закарпатті у жовтні? Зверніть увагу на їстивні каштани, що у цей період з’являються на ринках міст, та якими доповнюється Закарпатська кухня.