Що купити та скуштувати плануючи відпочинок в Карпатах та Закарпатті у жовтні? Зверніть увагу на їстивні каштани, що у цей період з’являються на ринках міст, та якими доповнюється Закарпатська кухня.
Традиційно у Європі на Різдвяних та Новорічних ярмарках жителям та гостям міст пропонують смажені каштани, що стали таким собі символом.
Мало хто з гостей Закарпаття знає, що в багатьох містах та їх околицях, лісах ростуть насадження їстівних каштанів. І вже, як правило у жовтні починається сезон споживання. На жаль, їстівні каштани погано зберігаються, та вже за кілька тижнів починають сохнути та псуватись. Але дехто їх готує (варить, смажить) та заморожує, ну й звісно споживає коли хоче.
Якщо відварити чи обсмажити їстівні каштани, та зняти кожух, то зовнішнім виглядом, вони будуть нагадувати картоплю в мундирах, а при споживанні буде відчуватись горіховий та солодкий присмак. Каштани дуже калорійні та ситні, то ж ті, хто їх їсть втамовують голод та отримують задоволення від смаку.
Технологій приготування їстівних каштанів Закарпатська кухня знає декілька, та кожна родина має свої, серед них:
Закарпатська кухня: варені каштани
Для того, що б відварити каштани, їх необхідно помити, рекомендують трохи надрізати кожух (але тут є недоліки, м’якість плоду може пофарбуватись у каштановий колір).
Далі каштани заливають холодною водою, та варять до стану м’якості кожух, орієнтовно 20 хвилин з часу кипіння. Потім, воду слід злити та потримати ємність з каштанами, з закритою кришкою ще 5 хвилин.
Далі знімаючи кожух вже можна їсти каштани. Найбільш смачні, коли вони ще теплі.
Закарпатська кухня: смажені каштани
Рецепт смаження простий, попередньо каштани очищають від зовнішньої оболонки та видаляють мембрани. Кожуру трохи надрізують, у формі хрестика, або роблять надріз з бокової частини.
Чому це важливо? Якщо не зробити надріз кожух, то каштан просто вибухне при приготуванні. Це слід робити і при запіканні та при варінні.
Наступним кроком, каштани слід викласти на сковороду (не рекомендують тефлонову). Можна їх прикрити серветками, попередньо змоченими водою, що б каштани не пересохли. Накрити все кришкою та смажити приблизно 20-30 хв. У процесі смаження, каштани потрібно декілька разів перемішати. А якщо серветки висохли, їх слід змочити вологою. Якщо кожура ламається та легко знімається, це означає, що їх можна їсти.
Звісно, що Ви можете обрати свій рецепт приготування каштанів, дехто робить ще й пюре, але це вже інша історія.
Джерело: Турінформ Закарпаття
Читайте також інші рецепти кухні Закарпаття:
- Як приготувати бограч – гуляш
- Як приготувати підбивану фасолю
- Як приготувати баньки
- Як приготувати банош
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.