Main menu

Долина нарцисів розквітла у рекордно ранні терміни!

Плануючи відпочинок в Закарпатті весною, зверніть увагу на Хустський район, де розташована унікальна долина нарцисів.

В цей час сонячне Закарпаття щодня стає теплішим, зеленішим, яскравішим, а унікальна Долина нарцисів готується до прийому туристів.

Як повідомляє сторінка Туристично-інформаційні центри Карпатського біосферного заповідника поява перших квітів у полі спостерігалася у вже 12 квітня. Науковці заповідника, працівники відділення «Долина нарцисів», старожили Кірешів в один голос переконують, що ще не пам’ятають такого раннього «балу весни» у Долині нарцисів.
Більшість людей планують свої відвідини унікальної Долини на Першотравень та наступні травневі вихідні дні. Ми очікуємо, що на початку останнього весняного місяця відбуватиметься масове цвітіння нарцисів. Тоді як тим, хто запланував свою мандрівку на вихідні 7-9-го травня, радимо слідкувати за сайтом Карпатського біосферного заповідника. Ми будемо оперативно інформувати вас про стан цвітіння Долини нарцисів. Нагадаємо, що це – природне явище, воно напряму залежить від погодних умов, і зовсім не реагує на будь-які штучні заходи і міри, навіть супер-наукові чи мега-природоохоронні. У холодні весни нарцис квітне на 5-10 днів пізніше від середньорічних термінів, у теплі роки процес розпускання бутонів відбувається швидше. В останні 3-5 років Долина нарцисів буяє цвітом все раніше. Може глобальне потепління не такі вже й видумки науковців?

Подробиці на сайті: КБЗ

p1019950

Долина нарцисів, урочище Кіреші, околиці м. Хуст

Крім того, на території ПНД відділення Карпатського біосферного заповідника «Долина нарцисів» діє візит-центр «Музей нарцису», де ви можете більше дізнатися про історію виникнення цього унікального природного об’єкту, екологію нарцису вузьколистого та пов’язані з ним легенди.

Долина нарцисів знаходиться в Закарпатті, Хустський район урочище Кіреші (4 км. від міста Хуст).

Як дістатись: з Києва, Львова, Ужгорода поїздом чи авто до міста Мукачеве. Звідти авто, автобусом, чи маршруткою до Хусту. Від міста Хуст Долина нарцисів знаходиться на відстані 4 км.

Увага: Варто знати, що зривання та пошкождення квіток карається штрафом.

Турінформ Закарпаття наголошує, що в околицях Хуста, знаходиться не лише Долина нарцисів, але й інші не менш цікаві об’єкти, а саме:

  • Єдина діюча закарпатська сироварня, у селі Нижнє Селище, подробиці на сторінці.
  • Продегустувати та придбати екологічно чисту м’ясну продукцію та козинний сир Еко-ферми “Зелений гай“.
  • Дерев’яні храми:  у селах Шандрово, Сокирниця, храм Св. Миколая (ХVІІ ст.), Данилово храм Св. Миколая (1779 р.) та Крайниково, храм Св. Арх. Михайла (1668 р.).
  • Прикупити сувенірів з лози (в Ізі) та виробів з кукурудзяного листя (у Вишкові).
  • Відвідати єдину в Закарпатті та Україні ферму оленів між селами Іза та Липча.

Читайте також: анонси головних рекомендованих історичних, гастрономічних, фестивалів Закарпаття у травні 2016 року

Турінформ Закарпаття