Main menu

Сакури в Ужгороді

Коли цвіте сакура в Ужгороді, це улюблене питання десятків тисяч людей, що чули, знають та чекають на цей період у житті цих дерев.

Як правило, цвітіння сакури в Ужгороді починається з другої половини квітня, та в залежності від погоди може тривати до початку травня.

Де ростуть сакури в Ужгороді:Турінформ Закарпаття рекомендує насолоджуватись красою цвітіння сакури у старій частині міста над Ужем, починати маршрут слід з пл.Пушкіна, вул.Довженка, вул.Ракоці. Саме з цих вулиць відкривається чудова панорама краси сакур.

Слідкувати за періодом цвітіння сакур у 2017 році можна на сторінці: Сакури в Ужгороді

Легенда, про історію появи сакури в Ужгороді:

Історія ужгородських сакур походить з періоду входження Закарпаття до Чехословаччини, з 1919 по 1939 рік, в цей час чеська влада активно вкладала кошти у розбудову мікрорайону Галаго (нині центр Ужгорода по правий бік річки Уж).

В той час, цей мікрорайон був болотистою місцевістю, мав особливий мікроклімат, який не сприяв багатьом рослинам, тому тут вирішили висаджувати японські вишні (сакури), це і підтвердили у той час науковці та дослідники ботаніки. У краї навіть виникла модна традиція: дарувати саджанці дерев приїжджим.

Щоправда, самі ужгородці досить ревниво ставляться до цього.

Закарпатська легенда про появу сакур в Ужгороді:

Везли якось японці австрійському імператорові Францу-Йосипу І сакури в подарунок. Оскільки дорога їхня пролягала через Закарпаття, довелося делегації заночувати в Мукачеві.

сакури ужгород

Звісно ж, у місті Мукачево миттєво розійшлася вістка, що везуть японці з собою партію якоїсь загадкової надзвичайно цінної вишні. Тому зовсім не дивно, що уночі частину саджанців у японців вкрали місцеві закарпатці і пізніше відвезли на продаж до Ужгорода, де й продали їх успішно ужгородцям під виглядом фруктових дерев.

З тих пір і росте сакура в Ужгороді і радує око та душу, але не тіло, оскільки плодів від неї ужгородці так ніколи й не дочекалися.

Але сьогодні в місті Мукачево росте понад 1 тисячу дерев сакури та загалом 4 км вулиць сакур. То ж варто відвідати.

Читайте більше: