Студенти туристичного клубу УжНУ створили геокешінговий маршрут «Перша світова війна на території Закарпаття».
Геокешінг (geocaching від грец. γεο- — Земля та англ. cache — схов) – туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем, яка полягає у знаходженні схову, створених іншими учасниками гри.
У неї можна грати сім’єю, гуртом або поодинці. Основна ідея полягає в тому, що одні гравці готують схованку, за допомогою GPS визначають його географічні координати та повідомляють про них в Інтернеті. Інші гравці використовують ці координати і свої GPS-приймачі для пошуку схову.
У деяких варіантах гри схованку рекомендується створювати тільки в місцях, які представляють природний, історичний, культурний, географічний інтерес. Тому створення і пошук сховів перетворюються в активний пізнавальний процес. Гравці отримують безліч цікавих відомостей про визначні пам’ятки. Заохочуються схови, де ставиться оригінальна і важка (наприклад, багатокрокова) пошукова задача.
На перший погляд здається, що знайти схов з допомогою GPS-приймача просто. Однак точність, з якою GPS-приймач визначає позицію – від декількох метрів до декількох десятків метрів, це дозволяє тільки окреслити невеликий район місцезнаходження схову. Для точнішого пошуку контейнера слід користуватися підказками з опису схову.
Найбільшою міжнародною площадкою гри є Geocaching.com. На сайті гри перебуває більше 1 мільйона схованок, на території Закарпаття їх близько сотні штук створених українською спільнотою та кілька десятків створених словацькими, угорськими, польськими, чеськими та румунськими геокешерами.
Протягом 2014-2018 років на території Європейських країн відзначаються ювілейні події з дня 100-річчя початку Першої світової війни, тому студенти, що входять до туристичного клубу УжНУ (очолюваного д.ф.н. Ф.Шандором) створили власноруч створили геокешінговий маршрут «Перша світова війна на території Закарпаття».
У маршрут ввійшли такі населені пункти нашого краю, як Тячів, Ясіня, Хуст, Жденієво, 3 точки в місті Ужгород, Мукачево, Ужок, Туря Ремети, таким чином розширивши можливості туристичних послуг в нашому краї, для користувачів даної категорії туриста.
Студенти Максим Дундар та Владислав Борисенко особисто встановили геокешінгові точки з тайниками у місцях що пов’язані з подіями Першої світової війни в Закарпатті.
Туристичний клуб УжНУ бажає вдалого геокешінгового полювання туристам у новому сезоні-2015.
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.