Гуслянка – автентична, кисломолочна страва, що відновлює життєві сили, нормалізує вагу та травлення з карпатського регіону, яку виготовляють з молока.
Карпатський регіон багатий на смачні, автентичні продукти. Тут серед природи та гір виготовляють традиційні сири – бринзу, будз, вурду. А як щодо гуслянки – автентичного карпатського йогурту?
Громадська спілка “Карпатський смак” звертає увагу на автентичну страву жителів гір – гуслянку, що входить до переліку страв гуцульської кухні, та відображає культуру гуцулів українських Карпат.
Що цікаво треба знати про гуслянку?
- За давними легендами, рецепт гуслянки людям подарували мольфари, як напій здоров’я, молодості та довголіття.
- Унікальність даного молочного продукту полягає у специфічному заквашуванні молока з додаванням кисломолочних бактерій
- Першими напій стали готувати гуцульські пастухи. Томлене в казані молоко сквашується в глиняних глечиках, стінки якого попередньо обмазували сметаною. Як результат – смачний кисломочний продукт, схожий на сметану чи ряжанку
- Саме слово гуслянка пов’язане з «густий» і буквально означає «згусла», «загусла», гуслянка має й інші назви – «кисле молоко», «зимнє молоко».
Як використовують гуслянку?
Кожен район гуслянку використовує по різному. ЇЇ можна додавати в кукурудзяну кашу, до картоплі. Влітку гуцули роблять з неї освіжаючі напої: додають джерельну воду, свіжий домашній сир, сметану.Можна використовувати як соус та для десерту. У горах гуслянку їдять з варениками, різними кашами.
Гуслянка дуже добре сприяє травленню, нормалізує вагу, а ще допомагає від похмілля.
Як приготувати гуслянку в домашніх умовах?
Інгредієнти для приготування гуслянки:
- 1 л молока, 1 ст. ложка сметани.
- Молоко потрібно прокип’ятити, а потім охолодити до 35-40 градусів. Беремо чистий глечик, або звичайну банку, стінки яких обмащуємо сметаною.
- Закутуємо все рушником, кришкою не закриваємо і ставимо на 12 годин у тепле місце. Потім гуслянку переставляємо у холодильник на кілька годин.
Вам також буде цікавою наступна інформація від “Турінформ Закарпаття”:
Рецепт приготування баношу
Баньки – рецепт приготування
Рецепт приготування глінтвейну
Рецепт приготування бограч-гуляшу
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.