Рецепт приготування страви рокот-крумплі, справжня родзинка, без якої кухня Закарпаття буде не повна. Покрокова інструкція, інгредієнти та технологія приготування.
Рокот-крумплі, це традиційна угорська страва, яка дуже популярна серед жителів Закарпаття, це страва, яку їв кожен в дитинстві. Коли чують назву, то одразу згадують запіканку з картоплі, з вареними яйцями та домашньою ковбасою – пікницею. Це ситна, смачна, домашня страва.
Список продуктів, на 6 порцій рокот-крумплі:
- Крумплі (це картопля по українські) – 0,8 кг
- Яйця курячі – 6 шт
- Цибуля – 2 головки
- Сир твердий – 150 грам
- Сметана – 3-4 ложки
- Пікниця (домашня ковбаса) – 1 шт, орієнтовно 0,5 кг
- Олія соняшникова – 70 мл
- По бажанню – зелень петрушки, сіль, перець чорний молотий.
Рокот крумплі: технологія приготування
Перший етап, це приготування картоплі. Ретельно вимити кожну картоплину та відварити в мундирі, трохи посоливши, бажано не переварити картоплю, тому орієнтовно 20 хв. Після того, як трохи остигне, почистити. Далі відварити яйця, орієнтовно 7 хв. Нарізати картоплю на кружки, товщиною пів сантиметра. Підготувати форму для запікання, змазати її олією, викласти перший шар картоплі, посолити та поперчити по смаку.
Наступний етап, це порізка яєць, другий шар. Далі знову картопля, наступним шаром. Цибулю почистити та нарізати на півкільцями. Посмажити на сильному вогні, з сіллю, помішуючи, до гарного коричневого кольору. Далі слід викласти її поверх яєць.
Далі, готуємо шар з ковбаси. Беремо традиційну закарпатську домашню ковбасу – пікницю. Ріжемо на шматки 0,3 см. Виставляємо рівномірно по усій поверхні. Далі, якщо ще є яйця, то поверху можна викласти їх. Ну і на завершення – знову шар картоплі. Все гарно посолити та поперчити по смаку.
Наступним етапом, слід потерти твердий сир, на дрібній терці та змішати з 2-ма сирими яйцями та майонезом. Сирну масу акуратно висипаємо на картоплю.
Запікаємо при температурі 200-220 град Цельсія, протягом 30-40 хв, до утворення рум’яної корочки.
Декілька порад, від кулінарів – рестораторів та господинь Закарпаття. Вони постійно вдосконалюють та змінюють склад страви, тим самим доводять, що кухня Закарпаття багата на смаки. Так, до прикладу, замість традиційна пікниця Закарпаття, може бути замінена на шовдарь, шинку. І це буде інший аромат та смак. Хтось додає гриби. Замість сметани додають вершки, що зробить рокот-крумплі м’якішими та ароматнішими. Звичайно твердий сир можна замінити бринзою. Найвідоміший овечий сир українських Карпат зробить свою справу, додасть інший, особливий смак.
Подавати на стіл можна зі свіжим салатом. Смачного.
Коли в Ужгороді питають, де можна скуштувати смачні страви, якими багата закарпатська кухня, то багато хто рекомендує відвідати місто Перечин (за 22 км), та скуштувати у корчмі Підкова по особливому приготовані рокот-крумплі (на фото). Ми спитали і нам розказали їх секрет. Він простий: потрібно шарами викласти варену картоплю та яйця, додати домашню ковбасу пікницю, залити сметанкою та запекти в духовці. Звичайно секрети не дають, але в гості чекають. Тому, рекомендуємо Вам: Закарпатська кухня – дегустація в корчмі Підкова.
Вам будуть також цікавими рецепти страв закарпатська кухня від “Турінформ Закарпаття”:
Перші страви: підбивана пасуля
перші страви: бограч-гуляш
рецепт приготування баношу
рецепт приготування картоплі – баньки
грибна мачанка
5 традиційних страв з бринзою
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.