Ріпляний токан – закарпатська кухня, дослідник правдивої закарпатської кухні Владислав Товтин пропонує вашій увазі традиційну страву – ріпляний токан, яку готували на території села Річка, що знаходиться під Боржавськими полонинами.
Про цю страву багато говорять у різних селах гірських долини нашого Марамороша, це страва і села Колочава і села Широкий Луг, але вона зустрічається і у крайньому, на самому галицькому готарі, селі Свобода.
Має ця страва всього дві складові: ріпу, а саме так по Мараморошу кличуть наші крумплі, і мелений мелай, знаний у нас, долішняків, як киндиричана мука. Бесіда йде про ріпляний токан, ще десь його називають ріпляна кулеша, буляний токан чи просто ріплянка.
До ріпляного токана добре пасує і бриндза, перетерта з овечого сиру, і грибна мачанка на домашній сметані, і шкварки з буженої солонини. А колись давно, токан просто вивалювали на деревляну дошку, різали ниткою на скибки та їли, запиваючи молоком.
Зараз цю страву важають архаїчною, а по всім карпатським ресторанам та колибам міцно вкоренився гуцульськтй бануш. Але то вже зовсім інша історія.
Ріпляний токан – закарпатська кухня, як приготувати?
Ріпляний токан з бриндзою та й шкварками:
- Ріпу, порізану на шматки, вариме у підсоленій воді. Коли ріпа увариться, додаєме мелай, чекаємо 2-3 хвилини би запарився, а пак добре мняцкаємо деревляним товкачом.
- Зварений токан має відставати від стінок горнця. Токан вивалюєме з горнця на дошку.
- Звеху додаме на ріпляний токан жменю бриндзи і посмажені у фандлику з цибульов шкварки з буженої солонини.
Смачного! Дякуємо, що цікавитесь традиційною культурою та гастрономією Закарпатської області.
Автор публікації: Владислав Товтин
Ну що? Це апетитно та цікаво. Більше порад та рецептів страв кухні Закарпатської області читайте на сайті за посиланням нижче.
Вам також буде цікавою наступна інформація від “Турінформ Закарпаття”:
Рецепт приготування бограч-гуляшу
Рецепт приготування гуслянки – карпатський йогурт
Ґаламбиць – регіональна кухня Закарпаття
Закарпатські галушки – регіональна кухня
Грибова мачанка – регіональна кухня
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.